Pierwsze lutowe mecze Ligi SEHA w Sportklubie

Po dwóch grudniowych i jednym styczniowym meczu Liga SEHA na dobre rozpoczyna sezon 2020/2021. Spotkania środkowoeuropejskiej ligi piłki ręcznej, uważane za drugie, po Lidze Mistrzów, najważniejsze rozgrywki międzynarodowe na Starym Kontynencie, pokazuje Sportklub. Poniedziałkowy mecz Vardara Skopje z Nexe Našice […]

Po dwóch grudniowych i jednym styczniowym meczu Liga SEHA na dobre rozpoczyna sezon 2020/2021. Spotkania środkowoeuropejskiej ligi piłki ręcznej, uważane za drugie, po Lidze Mistrzów, najważniejsze rozgrywki międzynarodowe na Starym Kontynencie, pokazuje Sportklub.

Poniedziałkowy mecz Vardara Skopje z Nexe Našice dla obu ekip będzie drugim w lidze, po tym jak obie drużyny mierzyły się już z Wojwodiną Nowy Sad, pokonując ją odpowiednio 25:21 i 24:23. Dopiero następnego dnia sezon Ligi SEHA rozpocznie Motor Zaporoże, meczem ze wspomnianą Wojwodiną. Zaległy mecz z Vardarem mistrzów Ukrainy czeka dopiero pod koniec miesiąca – w międzyczasie obie drużyny grać będą w Lidze Mistrzów.

W niedzielę dokończona zostanie też pierwsza kolejka zmagań w grupie A. PPD Zagrzeb podejmować w niej będzie Tatrana Preszów. Występy zespołu ze stolicy Chorwacji w tym sezonie pozostawiają wiele do życzenia – przegrali wszystkie dotychczasowe mecze w Lidze Mistrzów, z kolei w krajowej lidze wystartują dopiero od drugiej fazy. Również zespół z Preszowa po czterech meczach grupowych Ligi Europy EHF ma zero oczek na koncie, ale w słowackiej lidze w dwunastu meczach zdobył komplet punktów. Nieco lepiej w rozgrywkach europejskich radzi sobie Eurofarm Pelister, który w grupie D Ligi Europy wyprzedza jedynie klub z Tatabánya, ale przed Bożym Narodzeniem pokonał na inaugurację Ligi SEHA Metaloplastikę.

PONIEDZIAŁEK – 1 LUTEGO 2021

20:15 Liga SEHA – 2. kolejka, grupa B: HC VARDAR 1961 SKOPJE – RK NEXE NAŠICE 

WTOREK – 2 LUTEGO 2021

17:00 Liga SEHA – 2. kolejka, grupa B: HK MOTOR ZAPOROŻE – HC WOJWODINA NOWY SAD 


22:40 Liga SEHA – 1. kolejka, grupa A: RK PPD ZAGRZEB – TATRAN PRESZÓW

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

22:25 Liga SEHA – 2. kolejka, grupa A: RK PPD ZAGRZEB – EUROFARM PELISTER

About Wojciech Nowakowski