Pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

W tym tygodniu odbędą się pierwsze mecze w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV. Wśród ośmiu najlepszych drużyn Europy w siatkówce kobiet znalazła się ekipa mistrzyń Polski. Transmisje z wszystkich meczów tej rundy rozgrywek od wtorku do czwartku w Polsacie […]

W tym tygodniu odbędą się pierwsze mecze w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV. Wśród ośmiu najlepszych drużyn Europy w siatkówce kobiet znalazła się ekipa mistrzyń Polski. Transmisje z wszystkich meczów tej rundy rozgrywek od wtorku do czwartku w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Polski zespół znalazł się w elitarnym gronie siatkarek z Turcji i Włoch. Tylko trzy państwa bowiem mają swoich przedstawicieli w fazie pucharowej Ligi Mistrzyń.

Grupa Azoty Chemik Police, ponieważ o nich cały czas mowa, zmierzy się w czwartek, 25 lutego we własnej hali z utytułowanym VakifBankiem Stambuł. Policzanki przed tą rywalizacją zmotywowane są trofeum za wygranie turnieju finałowego Pucharu Polski w Nysie w ostatni weekend. Zobaczymy, czy sukces na krajowym podwórku przełoży się również na udany występ w europejskich pucharach. Początek tego meczu o 17:50.

Faza pucharowa Ligi Mistrzyń CEV rozpocznie się już jednak we wtorek, 23 lutego. Tego dnia Fenerbahce Opet Stambuł podejmie Igor Gorgonzolę Novara. W środę w wewnątrz-włoskim starciu zagrają ze sobą Savino Del Bene Scandicci A. Carraro Imoco Conegliano. Natomiast w czwartek w kolejnej potyczce z serii włosko – tureckich Unet E-work Busto Arsizio zmierzy się z Eczacibasi Vitra Stamuł.

Mecze rewanżowe odbędą się za tydzień – w dniach 2-4 marca. Wielki finał rozgrywek zaplanowano na 1 maja.

WTOREK – 23 LUTEGO 2021

14:50 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: FENERBAHCE OPET STAMBUŁ – IGOR GORGONZOLA NOVARA
Polsat Sport HD

ŚRODA – 24 LUTEGO 2021

17:20 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – A. CARRARO IMOCO CONEGLIANO

CZWARTEK – 25 LUTEGO 2021

17:50 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – VAKIFBANK STAMBUŁ 

Polsat Sport HD

22:30 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO – ECZACIBASI VITRA STAMBUŁ 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.