Piłkarskie święta na sportowych antenach Polsatu

Świąteczny weekend na sportowych antenach Polsatu będzie obfitował w transmisje piłkarskie. Transmitowane będą trzy pojedynki holenderskiej Eredivisie i dwa mecze amerykańskiej MLS. W fantastycznych nastrojach po awansie do 1/2 finału Champions League do spotkania z FC Groningen przystąpi zespół Ajaxu. […]

Świąteczny weekend na sportowych antenach Polsatu będzie obfitował w transmisje piłkarskie. Transmitowane będą trzy pojedynki holenderskiej Eredivisie i dwa mecze amerykańskiej MLS.

W fantastycznych nastrojach po awansie do 1/2 finału Champions League do spotkania z FC Groningen przystąpi zespół Ajaxu. Zespół z Amsterdamu w ostatni wtorek wyeliminował w ćwierćfinale Juventus Turyn. Podopieczni Erika ten Haga nie mogą jednak sobie pozwolić na jakiekolwiek rozluźnienie, gdyż walczą o mistrzostwo Holandii. Na cztery kolejki przed końcem pierwszy w tabeli Ajax ma tyle samo punktów co ich rywale z Eindhoven. Rywal zespołu z Amsterdamu – Groningen, walczy jeszcze o europejskie puchary.

Drużynę PSV powinno czekać teoretycznie łatwiejsze zadanie – w niedzielę wielkanocną zmierzą się na własnym obiekcie z Ado Den Haag. Goście nie mają już wielkich szans na czołowe lokaty, nie są również zagrożeni spadkiem. PSV przystąpi do tego meczu znając już wynik starcia Ajaxu. W pierwszym meczu tych drużyn na jesieni Ado doznało wstydliwej porażki 0-7 u siebie.

Ciekawie powinno być w starciu Feyenoordu i AZ Alkmaar. Oba zespoły, które walczą o brązowy medal w tegorocznych rozgrywkach, dzielą w tabeli cztery punkty na korzyść gospodarzy sobotniej konfrontacji. Zwycięstwo Feyenoordu może oznaczać rozstrzygnięcie w kwestii zajęcia trzeciego miejsca na koniec sezonu.

Dwie propozycje zostały przygotowane fanom amerykańskiej MLS. W sobotę zostanie pokazany mecz zespołu Przemysława Frankowskiego – Chicago Fire. Ich rywalem będą Colorado Rapids. Niedzielę wielkanocną zamknie konfrontacja DC United – New York City.

SOBOTA – 20 KWIETNIA 2019

18:25 Eredivisie – 31. kolejka: FC GRONINGEN – AFC AJAX na żywo
*(o 21:40  w Polsat Sport News HD)
Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz

19:00 
Major League Soccer: CHICAGO FIRE – COLORADO RAPIDS na żywo
Ipla
Komentarz: Robert Zieliński

20:40 
Eredivisie – 31. kolejka: FEYENOORD – AZ ALKMAAR na żywo
*(o 23:50  w Polsat Sport News HD)
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski

NIEDZIELA – 21 KWIETNIA 2019

11:00 Magazyn CAFE FUTBOL na żywo
Polsat Sport HDIpla

16:40 
Major League Soccer: PSV EINDHOVEN – ADO DEN HAAG na żywo
Ipla

22:00
Major League Soccer: DC UNITED – NEW YORK CITY na żywo
Ipla

About Piotr Dzierzgowski