PILNE! Rozgrywki Serie A TIM wstrzymane

Lega Serie A podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywania meczów Serie A TIM. Umowną datę powrotu piłkarzy na boisko w Italii władze ligi włoskiej ustaliły na 4 kwietnia. Oczywiście, paraliż wszelakich imprez sportowych we Włoszech spowodowany jest epidemią Koronawirusa, która zbiera […]

Lega Serie A podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywania meczów Serie A TIM. Umowną datę powrotu piłkarzy na boisko w Italii władze ligi włoskiej ustaliły na 4 kwietnia.

Oczywiście, paraliż wszelakich imprez sportowych we Włoszech spowodowany jest epidemią Koronawirusa, która zbiera wielkie, tragiczne żniwo na Półwyspie Apenińskim. Póki co, potwierdzono dużo ponad 600 zgonów, których przyczyną najprawdopodobniej był wirus, wywołujący chorobę o medycznej nazwie Covid-19. Najnowszy bilans mówi także o liczbie już aż 10 tysięcy zakażeń. Włodarze podjęli na pewno ciężką dla nich samych decyzję, że wydarzenia bez publiczności nie przyniosą zbyt wiele pozytywnego, dlatego rozgrywki trzeba wstrzymać.

To oznacza, że planowo nie zostaną rozegrane kolejki numer 27, 28 oraz 29 Serie A, a także zaległe spotkanie z 25. serii gier (Inter Mediolan – Sampdoria). Na razie nie wiadomo, jak Lega Serie A poradzi sobie z takim ostojem ligi. Przypuszczeń jest kilka, włącznie z anulowaniem wyników za sezon 2019/2020. Na dzień dzisiejszy sytuacja w tabeli przedstawia się następująco… Liderujący Juventus wyprzedza o punkt 2. Lazio. 3. jest Inter, zaś następne miejsca w czołówce stawki zajmują następująco: Atalanta, AS Roma i Napoli. W strefie spadkowej widnieją nazwy takich klubów, jak Lecce, SPAL i Brescia.

Przypomnijmy, że we Włoszech na poziomie samej Serie A gra kilkunastu reprezentantów Polski, z których większość przypuszczalnie może się pojawić podczas zgrupowania kadry narodowej jeszcze w marcu.

Więcej o sytuacji w Serie A TIM oraz w całej Italii w specjalnym programie, który przygotuje stacja Eleven Sports – nadawca ligi włoskiej w Polsce od dobrych kilku lat. Początek tego szczególnego wydania w szczególnym dla piłki nożnej i nie tylko czasie dziś o 20:00 na fan page’u telewizji na Facebooku. Magazyn poprowadzi Mateusz Majak, którego gośćmi będą komentatorzy i eksperci od futbolu rodem z Półwyspu Apenińskiego: Mateusz Święcicki, Filip Kapica, Piotr Dumanowski i Dominik Guziak.

ŚRODA – 11 MARCA 2020

20:00 Serie A TIM: STUDIO – PROGRAM SPECJALNY na żywo

* transmisja na fan page’u stacji na Facebooku

Studio: Mateusz Majak – Mateusz Święcicki, Filip Kapica, Piotr Dumanowski, Dominik Guziak

 

 

 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.