PN kobiet: mecz Polska – Brazylia na TVP Sport

Przed nami wielkie wydarzenie w świecie kobiecego futbolu. Reprezentacja Polski zagra w Kielcach towarzysko z Brazylią. Transmisja na TVP Sport. Polki jeszcze nigdy w historii nie grały z Brazylijkami ani z żadną inną reprezentacją z Ameryki Południowej. Drużyna Canarinhas należy […]

Przed nami wielkie wydarzenie w świecie kobiecego futbolu. Reprezentacja Polski zagra w Kielcach towarzysko z Brazylią. Transmisja na TVP Sport.

Polki jeszcze nigdy w historii nie grały z Brazylijkami ani z żadną inną reprezentacją z Ameryki Południowej. Drużyna Canarinhas należy do grona najlepszych na świecie. Brazylia ma koncie 7 triumfów w Copa America, wicemistrzostwo świata oraz dwa srebrne medale z Igrzysk Olimpijskich. Na ostatnim mundialu rozegranym we Francji Brazylia dotarła do 1/8 finału. Zespół od lipca bieżącego roku prowadzony jest przez Szwedkę Pię Sundhage – dwukrotną złotą medalistkę IO z kadrą Stanów Zjednoczonych.

Brazylijki w rankingu FIFA sklasyfikowane są na 11. miejscu, a Polki na 29. Kibice zgromadzeni na Suzuki Arena będą mogli podziwiać w akcji m.in. Martę, która aż sześć razy otrzymała nagrodę piłkarki roku. W miniony czwartek Biało-Czerwone wygrały w towarzyskim spotkaniu z Cyprem 5:1, dwa dni później Brazylią pokonała w sparingu Anglię 2:1. Kto będzie górą w Kielcach? Początek meczu o 20:15.

WTOREK – 8 PAŹDZIERNIKA 2019

19:45 Mecz Towarzyski Kobiet: STUDIO
TVP Sport HDsport.tvp.pl

Prowadzenie: Anna Kozińska20:15 Mecz Towarzyski Kobiet: POLSKA – BRAZYLIA
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.