Początek sezonu freestyle’owego w Eurosporcie 2

Narciarstwo dowolne jest kolejną zimową dyscypliną, która rozpocznie rywalizację o Puchar Świata w sezonie 2020/2021. Zawody slopestyle’owe w austriackim Stubai pokaże Eurosport 2. Choć pandemia koronawirusa krzyżuje szyki sportowcom na całym świecie, lista startowa inauguracyjnych zawodów budzi podziw. Są na […]

Narciarstwo dowolne jest kolejną zimową dyscypliną, która rozpocznie rywalizację o Puchar Świata w sezonie 2020/2021. Zawody slopestyle’owe w austriackim Stubai pokaże Eurosport 2.

Choć pandemia koronawirusa krzyżuje szyki sportowcom na całym świecie, lista startowa inauguracyjnych zawodów budzi podziw. Są na niej największe gwiazdy tej konkurencji – Szwajcarka Sarah Höfflin, która przystępuje do sezonu w roli obrończyni Kryształowej Kuli, Estonka Kelly Sildaru, złota medalistka młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Lozannie oraz X Games w Aspen, czy Eileen Gu, startująca od ubiegłego roku w barwach Chin jako Gu Ailing Eileen. Była reprezentantka USA w sezonie 2020/2021 nie znalazła się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, jednak zapisała się w historii narciarstwa dowolnego, wygrywając jako pierwsza w historii dyscypliny dwie różne konkurencje w ten sam weekend Pucharu Świata.

Podobnie jak u pań, tak i u panów Puchar Świata 2019/2020 trafił do Szwajcarii – a to za sprawą Andri Ragettliego, który o palmę pierwszeństwa zarówno w kraju, jak i na świecie rywalizuje ze swoim rok starszym rodakiem, Fabianem Böschem. W ubiegłym sezonie dwóch Helwetów w klasyfikacji slopestyle’owej rozdzielił Amerykanin Colby Stevenson, który dołożył do tego także złoto podczas X Games. W Stubai zabraknie, niestety, Birka Ruuda – Norweg, który z powodzeniem łączy starty w różnych konkurencjach narciarstwa dowolnego, opuścił zgrupowanie w Austrii z powodu choroby ojca.

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

11:20 Puchar Świata, Stubai, Austria SLOPESTYLE

About Wojciech Nowakowski