Podsumowanie piłkarskie najciekawszych meczów weekendu.

W miniony weekend odbyło się kilka bardzo ciekawych spotkań w najlepszych ligach na świecie czas na ich podsumowanie. Na początku zaczniemy podsumowanie od Anglii gdzie po tygodniowej przerwie związanej z rozgrywkami Pucharu Anglii odbywała się 19. Kolejka Premier League. Bardzo […]

W miniony weekend odbyło się kilka bardzo ciekawych spotkań w najlepszych ligach na świecie czas na ich podsumowanie.

Na początku zaczniemy podsumowanie od Anglii gdzie po tygodniowej przerwie związanej z rozgrywkami Pucharu Anglii odbywała się 19. Kolejka Premier League. Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie na Anfield gdzie wicelider Liverpool, podejmował, lidera Manchester United. Po mało emocjonującym meczu i bezbramkowym remisie, drużyny podzieliły się punktami. Czerwone diabły pozycje lidera w tabeli, Liverpool kończy kolejkę na trzecim miejscu. Na Craven Cottage Chelsea okazało się lepsze od Fulham w derbach Londynu. Jedyną bramkę w tym starciu zdobył w 78 minucie Mason Mount. Gospodarze kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla Antonee Robinsona. Manchester City pokonał na własnym stadionie Crystal Palace 4:0. Bohaterem spotkania został John Stones który, zdobył dwie bramki. Po jednej bramce dorzucili jeszcze Gundogan I Sterling. The Citzens traci już tylko dwa punkty do Manchesteru United.

W niemieckiej Bundeslidze Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Frieburg 2:1, pierwszego gola dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. Dla Polaka było to 21. trafienie w Bundeslidze, Robertowi brakuje już tylko dziewiętnastu bramek do wyrównania legendarnego rekordu Gerda Mullera. Bawarczycy zajmują pozycje lidera w tabeli wyprzedzają o cztery punkty Rb Lipsk. Lipsk, który zremisował na wyjeździe po kapitalnym spotkaniu z VFL Wolfsburg 2:2. Bramki dla gości strzelali Nordi Mukiele i Willi Orban, natomiast dla Wolfsburga Wout Weghorst oraz Renato Sttefen. Borussia Dortmund podejmowała u siebie FSV Mainz. Mimo kilku świetnych okazji piłkarze BVB zremisowali 1:1. Bramkę dla Gości strzelił Levin Ozutnali, zawodnicy BVB wyrównali po golu Thomasa Meuniera. Borussia Dortmund zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci siedem punktów do Bayernu.

Derby stolicy Włoch, które otwierały 18 kolejkę Serie A miały charakter bardzo jednostronny Lazio Rzym ograło AS Romę bardzo łatwo 3:0 po dwóch trafieniach Luisa Alberto jedną bramkę dołożył Ciro Immobile. Lazio Zajmuje siódme miejsce w tabeli. SSC Napoli na własnym Stadionie rozbiło Fiorentine 6:0, jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Piotr Zieliński. W niedzielny wieczór doszło do hitowego starcia pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem Turyn. Inter pokonał u siebie Juventus 2:0 po bramkach Arturo Vidala i Nikolo Barreli. Całe spotkanie w Barwach Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny. W ostatnim meczu 18. kolejki Cagliari podejmowało na własnym stadionie AC Milan. Piłkarze Milanu pokonali ekipę gospodarzy 2:0, dwie bramki dla Rossonerich zdobył powracający po dwóch miesiącach przerwy Zlatan Ibrahimovic. Dublet Szweda utrzymał Milan na pierwszym miejscu w tabeli. Do trzech punktów Rossoneri powiększyli nad Interem.

Na hiszpańskich boiskach był rozgrywany turniej o Superpuchar Hiszpanii. W pierwszym półfinale zmierzyły się Real Sociedad Z FC Barceloną. Piłkarze Barcelony awansowali do finału po rzutach karnych, drugim finalistą został Athletic Blibao, który pokonał faworyzowany Real Madryt 2:1. W meczu finałowym Athletic Bilbao pokonał po dogrywce  FC Barcelonę 3:2. Zawodnicy dumy Katalonii kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce którą dostał Lionel Messi, dla Argentyńczyka była to pierwsza czerwona kartka w karierze klubowej.