Półfinały MŚ do lat 20 na TVP Sport

Mistrzostwa Świata do lat 20 wchodzą w decydującą fazę. Przed nami mecze półfinałowe. Transmisja z obu spotkań na TVP Sport. Pierwszą parę stanowią reprezentacje Ukrainy i Włoch. Wiemy zatem, że w finale na pewno wystąpi przedstawiciel Starego Kontynentu. Ukraińcy mieli […]

Mistrzostwa Świata do lat 20 wchodzą w decydującą fazę. Przed nami mecze półfinałowe. Transmisja z obu spotkań na TVP Sport.

Pierwszą parę stanowią reprezentacje Ukrainy i Włoch. Wiemy zatem, że w finale na pewno wystąpi przedstawiciel Starego Kontynentu. Ukraińcy mieli trochę łatwiejszą drogę do najlepszej czwórki. Zawodnicy Ołeksandr Petrakowa pokonali Panamę 4:1 i Kolumbię 1:0 po dużym błędzie defensywy. Włosi w 1/8 pokonali gospodarza mistrzostw Polaków 1:0, a później wygrali z Mali 4:2. Gwiazdą młodej Italii jest Andrea Pinamonti. Napastnik grający w ostatnim sezonie w Frosinone strzelił podczas turnieju 4 bramki. Dobra gra w Polsce zaowocowała powołaniem do kadry U-21, która za kilka dni rozpocznie udział w Mistrzostwach Europy. W składzie Ukrainy zabraknie najbardziej znanego zawodnika Andrija Łunina. Bramkarz Leganes został zaproszony na zgrupowanie pierwszej reprezentacji w trybie awaryjnym. Łunin nie grał już w ostatnim meczu z Kolumbią, a godnie między słupkami zastępuje go Władysław Kuczeruk. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.

W drugim półfinale na stadione w Lublinie Ekwador zmierzy się z Koreą Południową. Więcej sił może mieć ekipa z Ameryki Południowej, bowiem w swoich nogach ma nieco mniej rozegranych minut. Mistrz Campeonato Sudamericano do lat 20 we wcześniejszych etapach pokonał Urugwaj i Stany Zjednoczone. Azjaci do półfinału dostali się po wyeliminowaniu Senegalu. Na rozstrzygnięcie w tej parze czekaliśmy prawie trzy godziny, ponieważ do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a potem rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Korei Południowej. Start meczu o 20:30.

W piątek odbędzie się mecz o trzecie miejsce. Dzień później będzie miał miejsce finał turnieju.

WTOREK – 11 CZERWCA 2019

17:05 Mistrzostwa Świata U20, Gdynia – 1/2 finału: WSTĘP DO MECZU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Adamiak – Tomasz Kłos, Sebastian Mila
Reporter: Filip Czyszanowski

17:25 
Mistrzostwa Świata U20, Gdynia – 1/2 finału:
UKRAINA – WŁOCHY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Szymon Borczuch (z Gdyni)

20:05 Mistrzostwa Świata U20, Lublin – 1/2 finału: WSTĘP DO MECZU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Adamiak – Tomasz Kłos, Sebastian Mila
Reporter: Marcin Wojtasik

20:25 
Mistrzostwa Świata U20, Lublin – 1/2 finału: EKWADOR – KOREA POŁUDNIOWA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina (z Lublina)

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.