Paweł Sikora

PAWEŁ SIKORA – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 6 lutego 1977 roku w Krakowie. Obecnie pracuje w Polsacie.

Paweł Sikora 1

Życie prywatne
Od dzieciństwa zafascynowany rywalizacją sportową. Czytanie gazet zaczynał od stron sportowych. Obowiązkowym punktem dnia były też wiadomości sportowe w telewizji. Nie przypuszczał, że będzie je kiedyś prowadził. Sam próbował sił w wielu dyscyplinach, od tenisa stołowego, po taniec towarzyski. Był obiecującym lekkoatletą (biegi sprinterskie). Kopie piłkę w Reprezentacji Dziennikarzy, ale zapewnia, że, na szczęście, jest lepszym dziennikarzem, niż piłkarzem. Jego pasją jest też rower. Startuje w maratonach MTB. Żartuje, że za każdym razem jest bezkonkurencyjny w jednoosobowej kategorii prezenter telewizyjny.

Początki kariery dziennikarza
Był dziennikarzem Radia Echo Nowy Sącz. Współpracował z Gazetą Krakowską i tygodnikiem Nasze Strony. Karierę w mediach ogólnopolskich zaczął na studiach, jesienią 1998 roku. W warszawskim oddziale radia RMF FM przygotowywał wiadomości dla kierowców, był reporterem miejskim. Potem razem z Piotrem Salakiem, Sebastianem Szczęsnym i Wojciechem Słoniem prowadził Fakty Sportowe. Relacjonował występy Adama Małysza i Justyny Kowalczyk. Był wysłannikiem RMF FM na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 w Turynie, piłkarskie Euro 2004 w Portugalii, Mundial 2006 w Niemczech i siatkarskie Mistrzostwa Europy 2001 w Czechach. Nadawał korespondencje z kolarskiego Tour de Pologne i rozgrywek plażowej piłki nożnej. Współpracował z telewizją Canal+ jako prezenter i reporter na meczach polskiej ekstraklasy.

Z radia do telewizji
Po 8 latach w RMF FM, w październiku 2006 roku, odszedł do nowego kanału ITI – nSport. Prowadził serwisy sportowe TVN24. Komentował skróty piłkarskiej Ligi Mistrzów. Był gospodarzem programów newsowych i piłkarskich. Pisał felietony do polonijnego tygodnika „Goniec Polski” w Londynie.

W wrześniu 2007 roku związał się z redakcją sportową TV Puls. Był wydawcą i prezenterem sportu w Puls Raporcie. Występował też w programie porannym. Był specjalnym wysłannikiem TV Puls na Euro 2008.

Od 1 września 2008 roku w Polsacie Sport (dział newsowy). Jest twarzą „Wydarzeń Sportowych”. W Polsat News opowiada o sporcie w programie „Nowy Dzień” i prowadzi „Sportowe Podsumowanie Dnia”. Sporadycznie prowadzi też studio przed meczami piłkarskimi.

About the Author