Porachunki do wyrównania: 22. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport i TSG FM

Na 5 kolejek przed końcem fazy zasadniczej tabela PlusLigi podzieliła się wprawdzie na kilka mniejszych „grupek”, ale to właśnie wewnątrz nich toczyć się będzie rywalizacja w tej serii spotkań. Według wstępnych informacji, trzy mecze transmitowane będą także na żywo z hal […]

Na 5 kolejek przed końcem fazy zasadniczej tabela PlusLigi podzieliła się wprawdzie na kilka mniejszych „grupek”, ale to właśnie wewnątrz nich toczyć się będzie rywalizacja w tej serii spotkań. Według wstępnych informacji, trzy mecze transmitowane będą także na żywo z hal w TSG FM.

CUPRUM LUBIN – LOTOS TREFL GDAŃSK
Lubinianie to pierwszy zespół, który pokonał żółto-czarnych w tym sezonie. Tym samym przerwali serię ośmiu kolejno wygranych spotkań przez podopiecznych Andrei Anastasiego. Okazało się, że to nie był jednorazowy wyskok, bo później zdołali jeszcze pokonać Asseco Resovię, a PGE Skrze urwać punkt. Jednakże w ostatniej kolejce ulegli Transferowi w Bydgoszczy. Gdańszczanie również nie są w najlepszych nastrojach, ponieważ przegrali swoje dwa poprzednie ligowe starcia – z BBTS i AZS Częstochowa. Oba zespoły potrzebują więc punktów, by podnieść się po nieudanych występach w ostatnich dniach.

MKS BANIMEX BĘDZIN – INDYKPOL AZS OLSZTYN
Być może jest za wcześnie, by mówić o nowym tchnieniu, które wstąpiło w beniaminka z Będzina, ale trzy punkty w dwóch ostatnich meczach (w tym zwycięstwo nad ZAKSĄ) to już całkiem niezły wyczyn. Poza spotkaniem z Indykpolem AZS, czekają ich jeszcze dwa mecze z zespołami z miejsc 9.-13., więc mają szansę opuścić ostatnie miejsce i wspiąć się nieco wyżej. Lecz olsztynianie także mają na koncie efektowne wygrane w tym miesiącu. Podobnie jak przeciwnicy, pokonali ZAKSĘ, ale także okazali się lepsi od Asseco Resovii Rzeszów. Co prawda mają jedynie matematyczne szanse na wskoczenie wyżej niż na 10. pozycję w tabeli, ale przed II fazą rozgrywek to optymistyczne znaki.

SOBOTA – 31 STYCZNIA 2015

14:45 PlusLiga – 22. kolejka: CUPRUM LUBIN – LOTOS TREFL GDAŃSK na żywo
polsat-sport-hd.120 TSG FM EXTRA

Komentarz w Polsacie Sport HD: Tomasz Swędrowski – Maciej Jarosz (z Lubina)
Komentarz w TSG FM Extra: Mariusz Bogucki (z Lubina)


17:00 PlusLiga – 22. kolejka: AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
TSG FM EXTRA
Komentarz: Aleksander Brych (z Warszawy)

17:00 
PlusLiga – 22. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
TSG FM(KANAŁ DODATKOWY)
Komentarz: Paweł Jaśkiewicz (z Radomia)


PONIEDZIAŁEK – 2 LUTEGO 2015

18:00 PlusLiga – 22. kolejka: MKS BANIMEX BĘDZIN – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
polsat-sport-hd.120

Przygotował: Krzysztof Sędzicki

About Krzysztof Sędzicki