Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Eurosporcie

Po bardzo powolnym starcie kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich nabrał rozpędu. Zawody w Hinzenbach będą pokazywane w Eurosporcie i Eurosport Playerze. W pierwotnym kalendarzu na Aigner-Schanze miały odbyć się jedynie dwa konkursy, ale odwołanie wielu zawodów oraz głosy ze […]

Po bardzo powolnym starcie kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich nabrał rozpędu. Zawody w Hinzenbach będą pokazywane w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

W pierwotnym kalendarzu na Aigner-Schanze miały odbyć się jedynie dwa konkursy, ale odwołanie wielu zawodów oraz głosy ze strony samych zawodniczek, domagających się organizacji zawodów w ramach zastępstwa, spowodowały, że w Hinzenabch panie o punkty powalczą trzykrotnie.

Do kraju w żółtym plastronie przyjedzie Marita Kramer. Trzy wygrane i jedno trzecie miejsce zrobiły z niej największą niespodziankę in plus w sezonie 2020/2021. Choć dopiero na szóstym miejscu plasuje się największa gwiazda kobiecych skoków ostatnich lat, Maren Lundby, wyprzedzające ją zawodniczki bynajmniej nie są zaskoczeniem – Sara Takanashi, NIka Križnar i Ema Klinec już przed sezonem wymieniane były w gronie faworytek. Również Silje Opseth jako członkini medalowej ekipy z poprzednich mistrzostw świata w Seefeld nie jest zawodniczką anonimową. Z kolei zaskakująca triumfatorka z Ljubna, Eirin Maria Kvandal, w obu konkursach w Titisee-Neustadt uplasowała się poza czołową piątką.

Do Hinzenbach wybiera się aż sześcioosobowa kadra Polski – trener Łukasz Kruczek do swojej „żelaznej” piątki – Kingi Rajdy, Kamili Karpiel, Anny Twardosz, Joanny Szwab i Nicole Konderli – dołączył Wiktorię Przybyłę. W niedzielę jednak z tej szóstki zobaczymy jedynie Rajdę i Szwab – pozostałe cztery, będące wciąż juniorkami, po sobotnim konkursie ruszą w drogę na mistrzostwa świata juniorów w Lahti.

PIĄTEK – 5 LUTEGO 2021

13:25 Puchar Świata, Hinzenbach, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 

Komentarz w Radio Gol 1: Piotr Gułajewski

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

12:35 Puchar Świata, Hinzenbach, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 
*(o 16:45  w Eurosport 1 HD)

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

12:05 Puchar Świata, Hinzenbach, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 
*(o 16:45  w Eurosport 1 HD)

About Wojciech Nowakowski