Puchar Świata slalomistek w Eurosporcie 1

Po miesiącu od inauguracji sezonu w Sölden alpejki wracają na stoki Pucharu Świata. Transmisje z obu slalomów w Levi przeprowadzi Eurosport 1. Pierwotny kalendarz zakładał, że w Finlandii pojawią się również panowie. Ich slalom został jednak przeniesiony do Chamonix na […]

Po miesiącu od inauguracji sezonu w Sölden alpejki wracają na stoki Pucharu Świata. Transmisje z obu slalomów w Levi przeprowadzi Eurosport 1.

Pierwotny kalendarz zakładał, że w Finlandii pojawią się również panowie. Ich slalom został jednak przeniesiony do Chamonix na styczeń, a w Levi panie odrobią odwołane zawody w Killington. Z fińskimi stokami zapoznała się już Petra Vlhová, która w ubiegły weekend wystartowała w zawodach FIS w Suomu, pokazując przy tym, jak wielka różnica dzieli najlepsze alpejki od tych, które nie startują w Pucharze Świata. W Levi nie będzie miała już jednak tak łatwo – na starcie zamelduje się m.in. Mikaela Shiffrin, dla której będzie to pierwszy start od stycznia.

Wśród najgroźniejszych rywalek obecnej dwójki wymienia się Szwajcarki, Wendy Holdener i Michelle Gisin, a także Austriaczkę Katharinę Liensberger. Z kolei spośród przedstawicielek krajów nordyckich, pod nieobecność w światowej czołówce od czasów Tanji Poutiainen reprezentantek gospodarzy, prym wiedzie Anna Swenn-Larsson. O dziwo slalom jest konkurencją, w której niespecjalnie radzą sobie Włoszki – ostatnią, która znalazła się w dziesiątce klasyfikacji slalomowej Pucharu Świata była Chiara Costazza, dziewiąta w walce o Małą Kryształową Kulę w sezonie 2016/2017.

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

10:05 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

13:05 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

10:05 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

13:05 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski