Puchar Świata w biegach narciarskich w Eurosporcie i TVP Sport

Po zawodach w Falun Puchar Świata w biegach narciarskich pozostaje w Szwecji. Sprinterski weekend w Ulricehamn pokażą Eurosport i TVP Sport. Sprinterska rywalizacja jest z pewnością tym, co najbardziej ekscytuje kibiców gospodarzy. Linn Svahn już drugi sezon z rzędu pokazuje, […]

Po zawodach w Falun Puchar Świata w biegach narciarskich pozostaje w Szwecji. Sprinterski weekend w Ulricehamn pokażą Eurosport i TVP Sport.

Sprinterska rywalizacja jest z pewnością tym, co najbardziej ekscytuje kibiców gospodarzy. Linn Svahn już drugi sezon z rzędu pokazuje, że jest to jej mocna strona, a ostatnie sukcesy na dystansie 10 km – w Val Müstair podczas Tour de Ski oraz w zeszłym tygodniu w Falun – dają Szwedom nadzieję na to, że właśnie oglądają narodziny nowej gwiazdy. W sprincie świetnie radzą sobie też jej rodaczki – Maja Dahlqvist, Jonna Sundling czy Emma Ribom stawały już na podiach tegorocznego Pucharu Świata. Absencja w grudniu w Davos i Dreźnie jednak pozwoliła zbudować przewagę w klasyfikacji tej konkurencji Anamariji Lampič i Szwajcarce Nadine Fähndrich – one będą zapewne głównymi rywalkami zwłaszcza dla Linn Svahn. Ponadto szansę na duże punkty do klasyfikacji generalnej ma jej liderka, Jessica Diggins, której Kryształowa Kula może wypaść z rąk po powrocie Therese Johaug.

Pewny końcowego triumfu jest już z kolei Aleksandr Bolszunow. Weekend w Ulricehamn może jednak zmienić nieco sytuację w klasyfikacji sprinterskiej. Ciężko się wprawdzie spodziewać, żeby Johannes Hoesflot Klaebo miał już zaatakować najwyższe pozycje, jednak powinien znacznie zbliżyć się do czołówki, której przewodzi Federico Pellegrino.

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

10:20 Puchar Świata, Ulricehamn, Szwecja: KWALIFIKACJE STYLEM DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

12:45 Puchar Świata, Ulricehamn, Szwecja: BIEGI SPRINTERSKIE STYLEM DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN 
*(od 13:00 również w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport Player
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

12:35 Puchar Świata, Ulirehamn, Szwecja: SPRINTY DRUŻYNOWE STYLEM DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN 
TVP Sport HDEurosport Playersport.tvp.pl
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

About Wojciech Nowakowski