Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

Ostatnie przed mistrzostwami świata zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozegrane zostaną w ten weekend w Klingenthal. Zawody pokazywać będzie Eurosport. Potrójne zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera w Seefeld zagwarantowało mu, niezależnie od wyników w ten weekend, żółty plastron lidera również […]

Ostatnie przed mistrzostwami świata zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozegrane zostaną w ten weekend w Klingenthal. Zawody pokazywać będzie Eurosport.

Potrójne zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera w Seefeld zagwarantowało mu, niezależnie od wyników w ten weekend, żółty plastron lidera również po mistrzostwach świata i znacznie przybliżyło do trzeciej z rzędu Kryształowej Kuli. Z kolei Vinzenza Geigera w walce o drugie miejsce doganiają Akito Watabe oraz Ilkka Herola. Zwłaszcza forma Fina budzi nadzieje u jego rodaków, którzy na medal mistrzostw świata w kombinacji norweskiej czekają od roku 2007, kiedy to na podium stawali m.in. Hannu Manninen i Anssi Kouivuranta.

W tym tygodniu zobaczymy też Szczepana Kupczaka, który w tym sezonie jest jedynym seniorem w naszej kadrze, często jednak startującym w Pucharze Kontynentalnym. Właśnie w Klingenthal zajął dwa miejsca w czołowej dziesiątce w „drugiej lidze” światowego dwuboju klasycznego.

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

09:00 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

10:55 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: BIEG NA 10 KM 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

09:20 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player

11:20 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: BIEG NA 10 KM 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski