Puchar Świata w Lahti na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosportu 1

Jeszcze tylko dwa razy skoczkowie przystąpią do rywalizacji w Pucharze Świata przed nadchodzącymi wielkimi krokami Mistrzostwami Świata. W ten weekend zawodnicy udają się do Lahti.  W Lahti skoczkowie przystąpią do rywalizacji drużynowej i indywidualnej. Trener reprezentacji Polski, Stefan Horngacher, po […]

Jeszcze tylko dwa razy skoczkowie przystąpią do rywalizacji w Pucharze Świata przed nadchodzącymi wielkimi krokami Mistrzostwami Świata. W ten weekend zawodnicy udają się do Lahti. 

W Lahti skoczkowie przystąpią do rywalizacji drużynowej i indywidualnej. Trener reprezentacji Polski, Stefan Horngacher, po raz kolejny dokonał zmiany w składzie. W poprzednich zawodach, na skoczni mamuciej w Oberstdorfie, w miejsce Macieja Kota powołany został Paweł Wąsek. Dla dziewiętnastolatka był to debiut na skoczni do lotów. Niestety młodemu Polakowi ani razu nie udało się przebrnąć kwalifikacji do konkursu głównego. Mimo to, Wąska zobaczymy również w Finlandii. W Niemczech słabo radził sobie także Stefan Hula, który nie będzie obecny w Lahti. Szkoleniowiec polskich skoczków postanowił zostawić najstarszego reprezentanta Kadry A w kraju. Stefan Hula nie jest w obecnym sezonie w najlepszej dyspozycji. Chwila wolnego może pomóc brązowemu medaliście olimpijskiemu w lepszym przygotowaniu się do Mistrzostw Świata w Seefeld. Do rywalizacji w Pucharze Świata powróci Maciej Kot.

Lahti słynie z bardzo wietrznej aury. Niestety także na najbliższy weekend prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. W każdy dzień, na który zaplanowane są skoki na obiekcie Salpausselkä, podmuchy wiatru mają osiągać wysokie prędkości, a z nieba ma padać śnieg lub deszcz ze śniegiem. W poprzednich latach, w przypadku bardzo niekorzystnej pogody, zawody przenoszone były na obiekt normalny, który jest w lepszym stopniu osłonięty przed wiatrem. Także w tym roku taki scenariusz nie jest wykluczony. Ułatwieniem może być fakt, iż w Lahti niedawno odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów. W związku z tym mniejsza skocznia jest w pełni przygotowana na oddawanie na niej skoków.

Puchar Świata w Lahti startuje już w piątek. Wtedy rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Transmisje z tej sesji przeprowadzi Eurosport 1. Sobotnie i niedzielne zawody będą również pokazywane przez TVP Sport i TVP 1.

PIĄTEK – 8 LUTEGO 2019

17:45 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
Ipla

18:00 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

19:00 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
Ipla

SOBOTA – 9 LUTEGO 2019

16:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
*(do 16:15 także w TVP Sport HD, od 16:15 w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plIpla

17:00 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDIplasport.tvp.pl

19:00 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plIpla

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2019

16:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
sport.tvp.plIpla

16:15 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDIplasport.tvp.pl

18:15 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plIpla

About Michał Winiarczyk