Puchar Świata w Oberhofie na Eurosporcie i Polsacie Sport Extra

Kolejnym, czwartym już przystankiem na biathlonowej mapie Pucharu Świata jest Oberhof. Rywalizacja na niemieckich trasach potrwa od czwartku do niedzieli. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport Extra. Poprzednie zawody PŚ, rozegrane w Annecy zostały zdominowane przez dwie osoby. W rywalizacji […]

Kolejnym, czwartym już przystankiem na biathlonowej mapie Pucharu Świata jest Oberhof. Rywalizacja na niemieckich trasach potrwa od czwartku do niedzieli. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport Extra.

Poprzednie zawody PŚ, rozegrane w Annecy zostały zdominowane przez dwie osoby. W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Tirill Eckhoff. Norweżka wygrała wszystkie trzy starty indywidualne. Swoją moc pokazała szczególnie w biegu masowym, gdzie na metę dotarła z przewagą minuty i 24 sekund. Bliski powtórzenia tego osiągnięcia był jej rodak, Johannes Thingnes Boe. 26-latek w sprincie był czwarty, ale w biegu na dochodzenie i masówce nie dał szans swoim przeciwnikom. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zdecydowanie prowadzi wspomniany Johannes Boe z wynikiem 374 punktów. Drugi jest jego starszy brat, Tarjei (313 pkt). Podium na razie uzupełnia Francuz Quentin Fillon Maillet (281 pkt). Bardziej wyrównana tabela jest u pań. Pierwsza jest Włoszka Dorothea Wierer (304 pkt). Druga Tirill Eckhoff (287 pkt), a trzecia Ingrid Landmark Tandrevold z Norwegii (282 pkt).

Do niewielkich zmian na PŚ w Oberhofie doszło w reprezentacji Polski. W składzie mężczyzn miejsce chorego Mateusza Janika zajął Marcin Szwajnos. Poza nim do Niemiec pojadą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Również cztery osoby liczy skład kobiet na najbliższe starty. Do Moniki Hojnisz-Staręgi, Kingi Zbylut i Kamili Żuk, które mają już za sobą punktowane występy, dołączy Magdalena Gwizdoń, która nie startowała we Francji. Liczymy na dobre wyniki i przełamanie Moniki Hojnisz-Staręgi. Polka zarówno w Hochfilzen jak i Le Grand Bornand była poza 60, przez co nie mogła brać udziału w kolejnych startach.

Zawody rozpoczną się w czwartek od sprintu pań. Dzień później wystąpią panowie. Sobota będzie stała pod znakiem sztafet, a w niedzielę zobaczymy biegi ze startu wspólnego.

CZWARTEK – 9 STYCZNIA 2020

14:20 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG SPRINTERSKI KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

PIĄTEK – 10 STYCZNIA 2020

14:20 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 11 STYCZNIA 2020

11:40 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SZTAFETA KOBIET na żywo
IplaEurosport Player

14:30
Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIplaEurosport Player

NIEDZIELA – 12 STYCZNIA 2020

12:30 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:30 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.