Puchar Świata w Willingen na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosportu 1

Zawody Pucharu Świata w Willingen będą ostatnim sprawdzianem formy przed czempionatem globu w Seefeld. Przed skoczkami trzy bardzo intensywne dni na „małym mamucie”. Tak właśnie określana jest skocznia w Willingen, na której możliwe są skoki poza granicę 150. metrów. Jest […]

Zawody Pucharu Świata w Willingen będą ostatnim sprawdzianem formy przed czempionatem globu w Seefeld. Przed skoczkami trzy bardzo intensywne dni na „małym mamucie”.

Tak właśnie określana jest skocznia w Willingen, na której możliwe są skoki poza granicę 150. metrów. Jest to największa duża skocznia, na jakiej rywalizują skoczkowie w Pucharze Świata. Chyba każdy kibic tego sportu ma w pamięci wspaniały lot Adama Małysza z 2001 roku. Polak poszybował na 151, 5 metra, co było wówczas niebotyczną odległością. Czterokrotny Mistrz Świata wylądował już na wypłaszczeniu, w związku z czym miał spore problemy z ustaniem skoku. Do dziś tylko dwóch zawodników zdołało wylądować dalej od Małysza. W 2005 roku 152. metry skoczył Janne Ahonen, a w 2014 roku wynik ten wyrównał Jurij Tepes.

W ten weekend czeka nas druga edycja turnieju Willingen Five. Premierowe zmagania wygrał Kamil Stoch. Do klasyfikacji tych zawodów zaliczane będzie pięć skoków. Piątkowe kwalifikacje oraz cztery skoki z konkursów indywidualnych. Zwycięzca cyklu zgarnie nagrodę w wysokości 25. tysięcy euro. Dodatkowym wyzwaniem dla skoczków będzie piątkowy konkurs drużynowy, który rozegrany zostanie zamiast odwołanych zawodów w Titisee-Neustadt. Jest on zaplanowany na 15.45. Chwilę po jego zakończeniu, o godzinie 18:15 odbędą się kwalifikacje, które będą jednocześnie przepustką do sobotnich i niedzielnych zmagań. Dodając jeszcze dwa skoki treningowe, które w piątek oddadzą zawodnicy, w jeden dzień skoczków czeka pięć prób.

Zawody transmitowane będą na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. W tej ostatniej stacji pokazane zostaną także piątkowe kwalifikacje. Rywalizację w Willingen dla TVP komentować będą Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek.

PIĄTEK – 15 LUTEGO 2019

14:30 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(od 15:30 również w Eurosport 1 HD, od 15:35 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

15:45 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl
Komentarz w TVP: Sebastian Szczęsny, Stanisław Snopek

17:30 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

18:15 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla


SOBOTA – 16 LUTEGO 2019

15:35 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(od 15:50 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:00 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

18:00 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIpla

NIEDZIELA – 17 LUTEGO 2019

14:20 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(od 15:05 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:15 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

17:20 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIpla

About Michał Winiarczyk