Rusza nowy sezon biathlonowego Pucharu Świata na antenach Eurosportu i Polsatu Sport

Przyszła pora na to, co niedźwiadki polarne lubią najbardziej. Po długiej przerwie wracają emocje związane z nieprzewidywalnym i ekscytującym biathlonem. Transmisje z całego sezonu przeprowadzą Eurosport i Polsat Sport. Podczas gdy w Ruce odbywają się zawody w dyscyplinach narciarstwa klasycznego, […]

Przyszła pora na to, co niedźwiadki polarne lubią najbardziej. Po długiej przerwie wracają emocje związane z nieprzewidywalnym i ekscytującym biathlonem. Transmisje z całego sezonu przeprowadzą Eurosport i Polsat Sport.

Podczas gdy w Ruce odbywają się zawody w dyscyplinach narciarstwa klasycznego, niespełna pół tysiąca kilometrów na południe Finlandii, w Kontiolahti będzie miała miejsce inauguracja Pucharu Świata w Biathlonie w sezonie 2020/2021. Co ciekawe, to właśnie tam Tomasz Sikora, który skomentuje te zawody w Eurosporcie, zdobył aż trzy medale Mistrzostw Europy: najpierw w 1994 roku srebrny medal w sztafecie, a osiem lat później zajął drugie miejsce w biegu indywidualnym oraz wywalczył brąz w sprincie. W związku z terminarzem, który za względu na bezpieczeństwo pandemiczne ma ograniczać podróże między kolejnymi przystankami Pucharu Świata, w Kontiolahti spędzimy dwa tygodnie. W sobotę odbędą się biegi indywidualne mężczyzn na 20 km i kobiet na 15 km, a dzień później sprinty panów na 10 km i pań na 7,5 km. Następnie czeka nas trzydniowa przerwa i od czwartku ponownie będziemy na biathlonowych trasach w Kontiolahti.

To będzie pierwszy sezon, kiedy nie zobaczymy w rywalizacji Martina Fourcade’a – legendy światowego biathlonu. Pomimo tego, na starcie pojawi się wiele znakomitych person tej dyscypliny. Mowa o Norwegach: bracia Johannes Thingnes Boe i Tarjei Boe czy Francuzach: Quentin Fillon Maillet oraz Emillien Jacquelin i o wielu wielu innych. Wśród kobiet zobaczymy między innymi Dorotheę Wierer, Tiril Eckhoff, Denise Herrmann, a także Martę Olsbu Roiseland. Do Kontiolahti zawitała także liczna reprezentacja Polaków. Na trasie przyjrzymy się poczynaniom Moniki Hojnisz-Staręgi, z którą wiążemy duże nadzieje, Kamili Żuk, Natalii Tomaszewskiej, Kingi Zbylut, Karoliny Pitoń oraz Joanny Jakieły, a z kolei wśród mężczyzn mężczyzn obejrzymy Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Marcina Szwajnosa i Wojciecha Skorusa i liczymy na to, że chociaż będzie Nędza, to w tym sezonie nędzy nie będzie i Polacy pozytywnie nas zaskoczą. Moc zimowych emocji przed nami, a oto, co nas czeka w ten weekend.

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

10:55 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

14:15 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

10:20 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

13:40 
Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG SPRINTERSKI KOBIET
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

 

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.