Slalomowy PŚ we Flachau w Eurosporcie 2

Wieczorne zawody slalomistek rozegrane zostaną we wtorek we Flachau. Kolejną odsłonę Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim pokaże Eurosport 2. Po zawodach w Zagrzebiu Katharina Liensberger zbliżyła się w klasyfikacji slalomowej na zaledwie pięć punktów do Michelle Gisin, jednak swoją przewagę […]

Wieczorne zawody slalomistek rozegrane zostaną we wtorek we Flachau. Kolejną odsłonę Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim pokaże Eurosport 2.

Po zawodach w Zagrzebiu Katharina Liensberger zbliżyła się w klasyfikacji slalomowej na zaledwie pięć punktów do Michelle Gisin, jednak swoją przewagę powiększyła liderka, Petra Vlhová. Austriaczce niewiele zabrakło jednak do pokonania Słowaczki – przegrała tylko o 0,05 s. Na podium zabrakło z kolei miejsca dla Mikaeli Shiffrin, która coraz bardziej oddala się od Kryształowej Kuli.

Tradycyjnie zawody we Flachau odbywać się będą przy sztucznym świetle. W tych charakterystycznych okolicznościach nie wystartuje żadna z Polek – specjalizująca się w gigancie Maryna Gąsienica-Daniel wprawdzie wystartowała w weekend w supergigancie, zdobywając historyczne punkty Pucharu Świata w konkurencji szybkościowej, jednak wobec nadchodzących zawdoów w Kranjskiej Gorze nasza reprezentantka nie intensyfikuje nadmiernie swojego kalendarza startów.

WTOREK – 12 STYCZNIA 2021

17:50 Puchar Świata, Flachau, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

20:35 Puchar Świata, Flachau, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski