,,Święta Wojna” w PGNiG Superlidze w TVP Sport

Przed nami hitowy mecz na przestrzeni całego sezonu w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. W ramach 7. kolejki ligowej zmierzą się ze sobą ORLEN Wisła i PGE VIVE. Oprócz tego – TVP Sport pokaże jeszcze starcie w Kaliszu. Spotkania klubów z […]

Przed nami hitowy mecz na przestrzeni całego sezonu w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. W ramach 7. kolejki ligowej zmierzą się ze sobą ORLEN Wisła i PGE VIVE. Oprócz tego – TVP Sport pokaże jeszcze starcie w Kaliszu.

Spotkania klubów z Płocka i Kielc od wielu lat obfitują w wiele emocji. Rywalizacja nazywana ,,Świętą Wojną” elektryzuje głownie ze względu na fakt, że zazwyczaj mierzą się ze sobą mistrz i wicemistrz Polski, a jednocześnie ekipy, które aspirują do triumfu w aktualnych rozgrywkach. Płocczanie z kielczanami ostatni raz wygrali dokładnie 13 marca… 2016 roku (31:27). Od tej pory nie mogą przełamać fatalnej passy, która wynosi już 17 przegranych pojedynków. W środę, 9 października faworytami, standardowo już, będą obrońcy trofeum, jednak dawno ,,Nafciarze” nie mieli tak dogodnych warunków do zwycięstwa nad odwiecznym rywalem. Wisła zanotowała 5 triumfów z rzędu we wszystkich rozgrywkach, zaś VIVE w lidze radzi sobie bez zarzutów, natomiast w Lidze Mistrzów nie potrafiło wygrać dwóch ostatnich batalii – z Porto (porażka 33:30 na wyjeździe) oraz THW Kiel (remis 30:30 w delegacji). Kluby sponsorowane odpowiednio przez PKN ORLEN i PGE liderują rozgrywkom na polskim ,,podwórku”, mając po 18 punktów na koncie. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zasiadają na fotelu lidera jedynie dzięki lepszemu od rywali bilansowi bramkowemu. Transmisja meczu w ORLEN Arena od 17:30.

Kolejny mecz w ramach 7. serii gier zostanie rozegrany w sobotę, 12 października. Na parkiet Areny Kalisz wybiegną szczypiorniści miejscowego MKS-u i Grupy Azoty Tarnów. Obie ekipy znajdują się obecnie na miejscach, które gwarantują im znalezienie się po sezonie zasadniczym PGNiG Superligi w tzw. ,,rundzie przegranych”. Aktualnie gospodarze mają 6 ,,oczek” i zajmują 11. pozycję, a klub z Tarnowa zamyka tabelę ligową, plasując się, z zaledwie dwoma punktami, na ostatniej, 14. lokacie. Początek relacji na żywo 0 15:35.

ŚRODA – 9 PAŹDZIERNIKA 2019

17:30 PGNiG Superliga: STUDIO 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:55 PGNiG Superliga – 7. kolejka: ORLEN WISŁA PŁOCK – PGE VIVE KIELCE 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 12 PAŹDZIERNIKA 2019

15:35 PGNiG Superliga: WSTĘP DO MECZU 
TVP Sport HDsport.tvp.pl


15:55 PGNiG Superliga – 7. kolejka: ENERGA MKS KALISZ – GRUPA AZOTY TARNÓW 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Dawid Sieńkowski

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.