Trzecia kolejka Autumn Nations Cup w Canal+ Now

Ostatnia kolejka fazy grupowej Autumn Nations Cup zostanie rozegrana w ten weekend. Wszystkie trzy mecze zostaną pokazane na żywo w Canal+ Now. Podobnie jak w przypadku poprzednich kolejek, odwołany został mecz reprezentacji Fidżi – „darmowe” punkty do tabeli grupy B […]

Ostatnia kolejka fazy grupowej Autumn Nations Cup zostanie rozegrana w ten weekend. Wszystkie trzy mecze zostaną pokazane na żywo w Canal+ Now.

Podobnie jak w przypadku poprzednich kolejek, odwołany został mecz reprezentacji Fidżi – „darmowe” punkty do tabeli grupy B dostali Szkoci i pomimo porażki 15:22 z Francuzami w ubiegłym tygodniu to oni są liderami. Trójkolorowych czeka jednak teraz mecz z Włochami, w którym będą zdecydowanym faworytem. Wygrana nad Azzurre da im prawo gry o pierwsze miejsce turnieju.

W grupie A rywalizacja jest bardziej zacięta. Wprawdzie zdecydowanym outsiderem jest Gruzja, jednak walka o pierwsze miejsce pomiędzy trzema wyspiarskimi drużynami jest wciąż otwarta. Na uprzywilejowanej pozycji stoją Anglicy – nie muszą nawet wygrywać z Walijczykami, wystarczy im bowiem punkt bonusowy za przegraną mniej niż siedmioma punktami lub za zdobycie czterech przyłożeń, wówczas ani ich sobotni rywale, ani celujący w pięć oczek w niedzielę Irlandczycy nie zdołają ich już wyprzedzić.

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

16:55 Autumn Nations Cup: WALIA – ANGLIA 


20:55 Autumn Nations Cup: FRANCJA – WŁOCHY 

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

14:55 Autumn Nations Cup: IRLANDIA – GRUZJA 

About Wojciech Nowakowski