Weekend sportami walki w polskiej telewizji

Emocje ze sportami walki rozpoczną się już we wtorkową noc i potrwają do niedzielnej nocy. W jednej z najciekawszych walk wieczoru doświadczony Jose Zepeda zmierzy się z Kendo Castanedą. Faworytem wydaje się pierwszy z bokserów, który może się poszczycić bilansem […]

Emocje ze sportami walki rozpoczną się już we wtorkową noc i potrwają do niedzielnej nocy.

W jednej z najciekawszych walk wieczoru doświadczony Jose Zepeda zmierzy się z Kendo Castanedą. Faworytem wydaje się pierwszy z bokserów, który może się poszczycić bilansem 31 zwycięstw i tylko dwóch porażek. Jego młodszy rywal przegrał do tej pory tylko raz w karierze, jednak stoczył łącznie 18 pojedynków na zawodowym ringu.

Carlos Takam zmierzy się z Jerrym Forrestem w 10-rundowej walce wagi ciężkiej w głównym turnieju o najwyższą rangę na karcie ESPN 9 lipca w MGM Grand Conference Center w Las Vegas. Takam (38-5-1, 28 KO) to doświadczony weteran, który zmierzył się z jednymi z najlepszych zawodników w lidze. Ma na swoim koncie porażki z: Anthonyym Joshuą, Dereckiem Chisorą, Josephem Parkerem i Alexandrem Povetkinem, ale wygrał między innymi z Tony Thompsonem i Michaelem Grantem.

Walkę wieczoru w podradomskich Pionkach stoczy Damian Wrzesiński. To poznański pięściarz mający bardzo dobry rekord 19-1-2 (5 KO). Na zawodowych ringach nie przegrał od ponad 3 lat. Wcześniej odnosił sukcesy w boksie olimpijskim, występował w reprezentacji Polski. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, 10 lipca dojdzie do hitowego starcia w wadze ciężkiej między Marcinem Siwym a Kamilem Bodziochem. Promotor Mariusz Grabowski zapowiada także inne starcie zawodników Tymexu -Tomasza Gromadzkiego ze Stanisławem Gibadło. Publiczności pokażą się także Sasha Sidorenko, Laura Grzyb czy debiutujący w Tymexie Ołeksandr Strecki, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie.

W walce wieczoru o mistrzowski pas kategorii lekkiej kibice zobaczą trzecie spotkanie niepokonanego, podwójnego mistrza KSW w wadze piórkowej i lekkiej Mateusza „Gamera” Gamrota (15-0, 4 KO) z tymczasowym czempionem Normanem Parkiem (28-6-1, 4 KO). Były mistrz organizacji Borys „Diabeł Tasmański” Mańkowski (20-8-1, 3 KO) skrzyżuje rękawice z gwarantującym widowiskową walkę Marcinem Wrzoskiem (14-6, 5 KO). Pierwszy Polak w UFC i jeden z pionierów mieszanych sztuk walki nad Wisłą, Tomasz „Goryl” Drwal (21-5, 13 KO) przywita w klatce znanego z nokautującego ciosu Łukasza Bieńkowskiego (5-3, 2 KO). Po raz pierwszy w KSW wystąpi były mistrz organizacji FEN w dywizjach średniej i półśredniej Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO), a jego rywalem będzie mistrz wagi półśredniej organizacji Armia Fight Night, Tomasz Jakubiec (10-2, 4 KO). Z kolei były pretendent do pasa kategorii piórkowej i jeden z najbardziej efektownie walczących zawodników w Polsce, Roman Szymański (12-5, 1 KO) przywita w okrągłej klatce KSW widowiskowego Filipa Pejicia (14-3-2, 9 KO). Były mistrz kategorii piórkowej Artur „Kornik” Sowiński (20-11, 7 KO) stanie do walki z piekielnie niebezpiecznym Gracjanem Szadzińskim (8-3, 6 KO). Wszechstronny Kamil Szymuszowski (17-6, 3 KO) stanie naprzeciw jednego z najlepszych polskich zapaśników walczących w MMA – Michała Pietrzaka (8-3, 2 KO), a reprezentujący wagę kogucią Sebastian Przybysz (6-2, 3 KO) zmierzy się ze wschodzącą gwiazdą sceny MMA Jakubem Wikłaczem (10-2-1).

Karta walk:

Sebastian Przybysz vs Jakub Wiłkacz
Kamil Szymuszowski vs Michał Pietrzak
Artur Sowiński vs Gracjan Szadziński
Roman Szymański vs Filip Pejić
Andrzej Grzebyk vs Tomasz Jakubiec
Tomasz Drwal vs Łukasz Bieńkowski
Borys Mańkowski vs Marcin Wrzosek
Mateusz Gamrot vs Norman Parke

ŚRODA – 8 LIPCA 2020

02:00 Boks: Gala w Las Vegas: waga półśrednia: Jose Zepeda – Kendo Castaneda na żywo
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 10 LIPCA 2020

02:00 Boks: Gala w Las Vegas: waga ciężka: Carlos Takam – Jerry Forrest na żywo 
Polsat Sport HDIpla

19:05 Boks: Gala Tymex Boxing Night 12 w Pionkach: waga lekka: Damian Wrzesiński – Otto Gamez na żywo 
sport.tvp.pl

SOBOTA – 11 LIPCA 2020

20:00 KSW: Reborn: Mateusz Gamrot – Norman Parke na żywo 

NIEDZIELA – 12 LIPCA 2020

00:00 Sporty walki: UFC 251: waga średnia: Alexander Volkanovski – Max Holloway na żywo 
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak