Weekend z PŚ w narciarstwie alpejskim w Eurosporcie

Pandemia koronawirusa od blisko roku torpeduje kalendarz imprez sportowych, a w tym tygodniu jej „aktywność” na tym polu szczególnie można było zauważyć na przykładzie narciarstwa alpejskiego. Ostatecznie jednak zarówno żeńskie, jak i męskie zawody będzie można obejrzeć w Eurosporcie. W […]

Pandemia koronawirusa od blisko roku torpeduje kalendarz imprez sportowych, a w tym tygodniu jej „aktywność” na tym polu szczególnie można było zauważyć na przykładzie narciarstwa alpejskiego. Ostatecznie jednak zarówno żeńskie, jak i męskie zawody będzie można obejrzeć w Eurosporcie.

W ubiegłym tygodniu odwołane zostały zawody w Wengen, na kultowej trasie Lauberhorn – najdłuższej na świecie. W ich miejsce zaproponowano dwa slalomy w Kitzbühel, dokąd alpejczycy mieli udać się po występie w Szwajcarii. Tyrolskie władze potrzebowały jednak więcej czasu, aby przygotować się na przyjazd uczestników Pucharu Świata, więc ostatecznie w tym tygodniu slalomiści pojawią się w landzie Salzburg, a konkretnie we Flachau, gdzie przed tygodniem rywalizowały panie.

Wśród slalomistów na dobre w czołówce światowej zadomowił się Linus Straßer – Niemiec w Adelboden przegrał jedynie z nowym liderem klasyfikacji tej konkurencji, Marco Schwarzem, który skorzystał na nieukończeniu rywalizacji przez Manuela Fellera i Henrika Kristoffersena. Sezon 2020/2021 układa się nie po myśli Norwega, więc podwójne zawody we Flachau mogą być dla niego ostatnią szansą na dogonienie czołowych zawodników klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Przeniesione zostały również zawody kobiet – ze względu na problemy ze śniegiem giganty, które miały odbyć się w Mariborze, rozegrane zostaną w Kranjskiej Gorze. W tej konkurencji na szczególnie dobre wyniki swoich zawodniczek liczą Włosi – Marta Bassino i Federica Brignone stoją na czele klasyfikacji tej konkurencji, jednak w niej nie odrobią zbyt wiele strat do liderek rywalizacji o Dużą Kryształową Kulę. Petra Vlhová, Mikaela Shiffrin i Michelle Gisin również świetnie radzą sobie w tym sezonie w gigancie, a przewaga, jaką wypracowują nad Włoszkami w slalomie, jest już dość duża, jak na tak wczesny etap sezonu.

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

09:20 Puchar Świata, Flachau, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN


10:30 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 


12:00 Puchar Świata, Flachau, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN


13:30 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 


NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

09:05 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET


10:10 Puchar Świata, Flachau, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 


12:05 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET


13:15 Puchar Świata, Flachau, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski