Weekend z transmisjami internetowymi z kolarstwa przełajowego

W najbliższy weekend po głównej fali krajowych czempionatów powróci rywalizacja w kolarstwie przełajowym. Zawody z cykli X2O Badkamers Trofee i Pucharu Świata pokaże Eurosport Player. Ponadto na Youtube obejrzeć będzie można rywalizację w mistrzostwach Polski. Rywalizacja o tytuł najlepszego polskiego […]

W najbliższy weekend po głównej fali krajowych czempionatów powróci rywalizacja w kolarstwie przełajowym. Zawody z cykli X2O Badkamers Trofee i Pucharu Świata pokaże Eurosport Player. Ponadto na Youtube obejrzeć będzie można rywalizację w mistrzostwach Polski.

Rywalizacja o tytuł najlepszego polskiego przełajowca rozegrana zostanie we Włoszakowicach. W pierwotnym terminie, czyli dwa tygodnie temu, rywalizację męskiej elity transmitować miała Telewizja Polska, jednak ostatecznie zawody obejrzeć będzie można na kanale Youtube Kołownika Włoszakowice. Wśród uczestników są m.in. obrońcy tytułu w kategorii elity – Zuzanna Krzystała i Marek Konwa, znany fanom kolarstwa górskiego (MTB) jako olimpijczyk z Londynu i wicemistrz świata U23 sprzed dekady.

Tymczasem światowa czołówka ponownie rywalizować będzie w Belgii. W Hamme odbędzie się wyścig Flandriencross zaliczany do X2O Badkamers Trofee. Liderem serii u panów jest Eli Iserbyt, który ma blisko 3,5-minutową przewagę nad swoimi rodakami Michaelem Vanthourenhoutem i Toonem Aertsem. Ze względu na późniejsze rozpoczęcie sezonu na dalszych pozycjach plasują się Mathieu van der Poel czy Wout van Aert. Wśród pań z kolei na czele klasyfikacji cyklu jest Lucinda Brand, która nad drugą Denise Betsemą ma 58 sekund przewagi. Kolejne zawodniczki, Yara Kastelijn i Ceylin del Carmen Alvarado tracą już ok. pięć minut. W Hamme zabraknie jedynie kilku zawodniczek z czołówki, m.in. Kata Blanka Vas, Alice Maria Arzuffi, Maghalie Rochette czy Anna Kay.

W niedzielę w Overijse zakończony zostanie Puchar Świata. Tam nieobecne w sobotniej rywalizacji pojawią się już na starcie. Również w tej klasyfikacji prowadzi Brand przed Betsemą, a różnica 42 punktów jest nie do odrobienia, gdyż za zwycięstwo przyznaje się ich 40. Zacięta będzie natomiast walka pomiędzy Betsemą a Alvarado o drugie miejsce – przed startem ostatniego wyścigu mistrzyni świata traci do swojej rodaczki tylko osiem oczek. Bardziej zacięta jest rywalizacja u panów, gdzie van Aert, van der Poel i Vanthourenhout mieszczą się w granicach 20 punktów.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

09:30 Mistrzostwa Polski, Włoszakowice: DZIEŃ 1
https://yt3.ggpht.com/ytc/AAUvwnjvKLgwq4acsDMO4Inzq5Y7Vopy3ky9EMqu3iWZ=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Karol Dziambor

13:40 X²O Badkamers Trofee – Flandriencross, Hamme, Belgia: WYŚCIG KOBIET 
Eurosport Player

14:55 X²O Badkamers Trofee – Flandriencross, Hamme, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

09:30 Mistrzostwa Polski, Włoszakowice: DZIEŃ 2
https://yt3.ggpht.com/ytc/AAUvwnjvKLgwq4acsDMO4Inzq5Y7Vopy3ky9EMqu3iWZ=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Karol Dziambor

13:40 Puchar Świata, Overijse, Belgia: WYŚCIG KOBIET 
Eurosport Player

15:00 Puchar Świata, Overijse, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski