Weekend ze sportami motorowymi na torze Catalunya na antenach TSG FM

Tak obfitego w transmisje ze sportów motorowych weekendu dawno nie było! W sobotę i niedzielę na torze Catalunya pod Barceloną toczyć się będzie rywalizacja w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych świata – Formule 1, GP2, GP3 i Porsche Supercup. Wszystkie wyścigi […]

Tak obfitego w transmisje ze sportów motorowych weekendu dawno nie było! W sobotę i niedzielę na torze Catalunya pod Barceloną toczyć się będzie rywalizacja w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych świata – Formule 1, GP2, GP3 i Porsche Supercup. Wszystkie wyścigi na żywo na naszych antenach.

Dla kierowców F1 będzie to już piąta eliminacja sezonu. W poprzedniej, rozegranej trzy tygodnie temu w Bahrajnie triumfował Lewis Hamilton, który notuje znakomity początek sezonu – wygrał trzy z czterech pierwszych wyścigów i rzecz jasna prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jego partner z zespołu Mercedes, Nico Rosberg jest drugi w klasyfikacji, ale traci do Brytyjczyka aż 27 punktów. Na najniższym stopniu podium aktualnie plasuje się inny Niemiec, Sebastian Vettel.

Przed rokiem w wyścigu o GP Hiszpanii triumfował Hamilton, tuż za nim na mecie znalazł się Rosberg. Trzeci był Daniel Ricciardo, który w bieżącym sezonie zgromadził tylko 19 punktów i jest na siódmym miejscu w punktacji kierowców. 

Jednak poza Formułą 1 kibice, szczególnie w Polsce będą mogli bacznie obserwować zmagania w innych seriach, które dopiero rozpoczynają swoje sezony w najbliższy weekend. W Porsche Supercup, podobnie jak przed rokiem, wystartuje dwóch polskich kierowców – Kuba Giermaziak w barwach austriacko-polskiego teamu Verva Lechner Racing Team i Robert Lukas w polskim zespole Förch Racing. Z kolei w serii GP3 zadebiutuje Aleksander Bosak. Polak będzie jeździł dla brytyjskiej stajni Arden International.

SOBOTA – 9 MAJA 2015

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: KWALIFIKACJE na-żywo

Komentarz: Przemysław Mitak

15:40
 GP2 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG I na-żywo

Komentarz: Przemysław Mitak

17:20 
GP3 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG I na-żywo
TSG FM EXTRA
Komentarz: Przemysław Mitak

NIEDZIELA – 10 MAJA 2015

09:25 GP3 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG II na-żywo
TSG FM
Komentarz: Przemysław Mitak – Karol Górka

10:35
 GP2 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG II na-żywo
TSG FM
Komentarz: Przemysław Mitak – Karol Górka

11:45
Porsche Supercup – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG na-żywo

Komentarz: Jakub Balcerski

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG na-żywo

Komentarz: Przemysław Mitak – Karol Górka

Przygotował: Krzysztof Sędzicki

About Krzysztof Sędzicki