Weekendowa, 17. kolejka włoskiej SuperLega siatkarzy w Polsacie Sport Extra

Z przytupem w nowy rok wchodzą siatkarze we Włoszech. W weekend na tamtejszych parkietach odbędzie się 17. kolejka ligowa. W niej nie zabraknie polskich akcentów. Transmisje w Polsacie Sport Extra. W sobotę, 2 stycznia o 18:00 drużyna Kioene Padwa z polskim przyjmującym […]

Z przytupem w nowy rok wchodzą siatkarze we Włoszech. W weekend na tamtejszych parkietach odbędzie się 17. kolejka ligowa. W niej nie zabraknie polskich akcentów. Transmisje w Polsacie Sport Extra.

W sobotę, 2 stycznia o 18:00 drużyna Kioene Padwa z polskim przyjmującym – Wojciechem Włodarczykiem – w składzie podejmie wicelidera tabeli – Cucine Lube Civitanova. Na 14 pojedynków obu ekip sobotni gospodarze nie wygrali ani razu. Większość rywalizacji kończyła się wynikiem 3:0 dla Lube – aktualnego mistrza Italii.

Dzień później – w niedzielę, 3 stycznia – o tej samej godzinie rozpocznie się starcie przedstawicieli Włoch w siatkarskiej Lidze Mistrzów oraz głównych faworytów do ligowego podium na koniec sezonu – Sir Safety Conad Perugii Itas Trentino. Za faworyta należy uznać obecnie najlepszy zespół na Półwyspie Apenińskim – zawodników trenera Vitala Heynena z Wilfredo Leonem w składzie.

SOBOTA – 2 STYCZNIA 2020

18:00 SuperLega – 17. kolejka: KIOENE PADWA – CUCINE LUBE CIVITANOVA 
Ipla

NIEDZIELA – 3 STYCZNIA 2020

18:00 SuperLega – 17. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – ITAS TRENTINO 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.