Wspinaczka sportowa na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Chyba najbardziej wyczekiwana i najpopularniejsza z dyscyplin debiutujących w programie olimpijskim rozpocznie swoje zmagania we wtorek. W gronie olimpijek znalazła się Aleksandra Mirosław. Nasza reprezentantka jest czołową zawodniczką w rywalizacji na czas. W Tokio jednak jej koronna konkurencja połączona została […]

Chyba najbardziej wyczekiwana i najpopularniejsza z dyscyplin debiutujących w programie olimpijskim rozpocznie swoje zmagania we wtorek. W gronie olimpijek znalazła się Aleksandra Mirosław.

Nasza reprezentantka jest czołową zawodniczką w rywalizacji na czas. W Tokio jednak jej koronna konkurencja połączona została z prowadzeniem i boulderingiem w jedną kombinację, w której wynikiem jest iloczyn pozycji zajętych w poszczególnych etapach. Doświadczenie imprez mistrzowskich, które rozegrano w tym formacie, pokazuje, że Aleksandra Mirosław przy wygranej w „szybkościówce” realnie może myśleć o czwartym miejscu – do medalu jednak potrzebuje korzystnego układu pozycji rywalek.

Podobnie jak w przypadku pozostałych konkurencji zgłoszonych przez komitet organizacyjny do zaistnienia w programie igrzysk w Tokio, tak i tu Japończycy mają nadzieję na medale. U panów Kai Harada i Tomoa Narasaki, u pań zaś Miho Nonaka i Akiyo Noguchi są w światowej czołówce. Brać pod uwagę należy jednak też przede wszystkim Europejczyków – Janja Garnbret i Mia Krampl będą liderkami słoweńskiej ekipy, zaś Adam Ondra jest głównym faworytem Czechów.

Typy redakcji:
Kombinacja kobiet: Janja Garnbret (Słowenia)
Kombinacja mężczyzn:
Tomoa Narasaki (Japonia)

WTOREK – 3 SIERPNIA 2021

09:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MĘŻCZYŹNI – ELIMINACJE na żywo

ŚRODA – 4 SIERPNIA 2021

09:10 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: STUDIO na żywo


10:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: KOBIETY – ELIMINACJE na żywo

Komentarz w TVP Sport: Mariusz Jankowski

CZWARTEK – 5 SIERPNIA 2021

10:25 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: MĘŻCZYŹNI – FINAŁna żywo
*(od 11:45 do 13:00 i od 14:45 także w Eurosport 2 HD)


PIĄTEK – 6 SIERPNIA 2021

10:25 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: KOBIETY – FINAŁna żywo
*(od 11:45 do 13:00 i od 14:45 także w Eurosport 2 HD, fragmenty też w TVP1 i TVP Sport)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.