Wyścigi Formuły 2 w Bahrajnie na antenie Polsatu Sport News

Kierowcy Formuły 2 zakończą sezon 2020 w Bahrajnie. Nie nastąpi to jednak jeszcze w ten weekend. Na torze Sakhir odbędą się dwie rundy wieńczące tegoroczną rywalizację. Pierwsza z nich już za kilka dni. Zawodnicy tradycyjnie przystąpią do dwóch wyścigów. Będą […]

Kierowcy Formuły 2 zakończą sezon 2020 w Bahrajnie. Nie nastąpi to jednak jeszcze w ten weekend. Na torze Sakhir odbędą się dwie rundy wieńczące tegoroczną rywalizację.

Pierwsza z nich już za kilka dni. Zawodnicy tradycyjnie przystąpią do dwóch wyścigów. Będą to ważne zawody w kontekście tytułu mistrzowskiego. Na dobrej drodze do zdobycia miana najlepszego kierowcy F2 jest Mick Schumacher. Syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 w dotychczasowych rundach zgromadził 191. punktów. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, na torze Monza oraz w Soczi. 22. punkty za kierowcą zespołu Prema Racing znajduje się Callum Ilott. Brytyjczyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o pierwsze miejsce na koniec sezonu, który jest dla niego bardzo udany. Trzy wygrane potwierdzają jego świetną dyspozycję w roku 2020. Tuż za wspomnianą dwójką plasuje się Yuki Tsunoda. Japoński kierowca ma na swoim koncie 147. punktów i wciąż ma szanse na końcowy sukces.

Emocje w Formule 2 z pewnością jeszcze się nie skończyły. Walka o tytuł mistrza świata jest bardzo zacięta i wciąż wiele może się jeszcze wydarzyć. Na tę chwilę najbliżej tytułu jest Mick Schumacher, który prawdopodobnie w przyszłym roku zostanie kierowcą Formuły 1. Według doniesień La Gazzetta dello Sport podpisanie kontraktu Niemca z ekipą Haas jest już tylko formalnością. Potencjalnym partnerem zespołowym Schumachera ma zostać Nikita Mazepin.

SOBOTA –  28 LISTOPADA 2020

10:05 Formuła 2 – Grand Prix Bahrajnu: WYŚCIG 1 na żywo

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

10:55 Formuła 2 – Grand Prix Bahrajnu: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk