17. kolejka Ekstraligi kobiet w TVP Sport

W najbliższy weekend zakończy się dwutygodniowy maraton z piłką kobiecą. Po spotkaniu reprezentacji A ze Szwedkami, 16. kolejce Ekstraligi oraz ćwierćfinałach Pucharu Polski rozegrana zostanie 17. seria spotkań w najwyższej lidze w kraju. Jedno ze spotkań pokaże TVP Sport. Ważne […]

W najbliższy weekend zakończy się dwutygodniowy maraton z piłką kobiecą. Po spotkaniu reprezentacji A ze Szwedkami, 16. kolejce Ekstraligi oraz ćwierćfinałach Pucharu Polski rozegrana zostanie 17. seria spotkań w najwyższej lidze w kraju. Jedno ze spotkań pokaże TVP Sport.

Ważne spotkanie czeka obie drużyny z górniczymi tradycjami. GKS Katowice i Górnik Łęczna mają jednak zgoła odmienne cele – obrończynie tytułu odrabiają straty z początku sezonu, które mogą kosztować je medal mistrzostw Polski. Do Medyka Konin tracą tylko dwa punkty, jednak podopieczne Romana Jaszczaka z pewnością również marzą o podtrzymaniu medalowej passy. Z kolei katowiczanki chcą wykorzystać słabą wiosnę Śląska Wrocław i awansować na piąte miejsce w tabeli. Po ubiegłotygodniowej wygranej GKS-u nad wrocławiankami różnica pomiędzy tymi ekipami wynosi zaledwie dwa punkty.

Śląsk czeka teraz domowe spotkanie ze Sportisem KKP Bydgoszcz – drużyną, która odpadła z Pucharu Polski w środę, przegrywając z pierwszoligową Trójką Staszkówka/Jelna. Obie ekipy nie mogą rundy wiosennej zaliczyć do udanych, jednak to Śląsk wydaje się faworytem meczu. Dwie czołowe drużyny tabeli  spotkają się natomiast z drużynami pogodzonymi ze spadkiem z Ekstraligi – UKS SMS Łódź podejmować będzie Rolnika Głogówek, a liderki z Sosnowca zagrają w Rybniku z ROW-em. Do Konina zawita wciąż rozwijająca się drużyna AP Lotosu Gdańsk, mająca za sobą bolesną, siedmiobramkową porażkę z łęczniankami, natomiast w Krakowie zamelduje się Olimpia Szczecin, która tydzień temu postraszyła wiceliderki z Łodzi, przegrywając 1:2 dopiero po bramkach w ostatnich minutach meczu.

SOBOTA – 24 KWIETNIA 2021

11:10 Ekstraliga kobiet – 17. kolejka: GKS KATOWICE – GÓRNIK ŁĘCZNA 
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Szymon Borczuch – Joanna Tokarska (z Katowic)

About Wojciech Nowakowski