27. Kolejka T- Mobile Ekstraklasy na antenach TSG FM

27. Kolejka T-mobile Ekstraklasy będzie obfita jeśli chodzi o spotkania z najwyższej półki, bowiem spotkają się Legia Warszawa z Lechią Gdańsk, Lech poznań i Korona Kielce czy  szlagier Wisła Kraków kontra Górnik Zabrze. Mecze z pewnością będą bardzo zacięte ze […]

27. Kolejka T-mobile Ekstraklasy będzie obfita jeśli chodzi o spotkania z najwyższej półki, bowiem spotkają się Legia Warszawa z Lechią Gdańsk, Lech poznań i Korona Kielce czy  szlagier Wisła Kraków kontra Górnik Zabrze. Mecze z pewnością będą bardzo zacięte ze względu na końcówkę sezonu zasadniczego jeszcze przed podziałem na grupy, a to wszystko na antenach radia TakSięGra FM.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, żadna z „jedenastek” nie może być pewna udziału w grupie mistrzowskiej. Wisła Kraków, która w żaden sposób nie przypomina tej cudownej drużyny z rundy jesiennej, podejmuje Górnik Zabrze, nad którym to ma zaledwie dwa oczka przewagi. Zarówno jedna jak i druga ekipa potrzebują punktów, aby odbić się od grupy pościgowej z dolnej części tabeli. Obie drużyny w rundzie rewanżowej nie imponują formą, dlatego wynik może być dziełem przypadku. Mimo tego, końcowy rezultat spotkania będzie miał wielkie znaczenie dla dalszego układu sił w ligowej tabeli.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Kolejnym przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka będzie mistrz Polski Legia Warszawa. Goście po mimo już siedmiu porażek w tym sezonie nadal utrzymują się na czele tabeli. Wygląda na to jakby nikt nie chciał odebrać ekipie ze stolicy tytułu. Do Trójmiasta drużyna Henninga Berga przyjeżdża w dobrych nastrojach, bowiem w środku tygodnia przypieczętowała sobie awans do finału Pucharu Polski. Lechia tymczasem nadal walczy o czołową ósemkę. Po trzech zwycięstwach z rzędu przyszła pora w końcu na porażkę. Po ciekawym spotkaniu z Cracovią, gospodarze ulegli 3:2 i obecnie mają jedynie punkt na dziewiątą Koroną. Dla obu drużyn jest to zatem bardzo ważne spotkanie. Ciężko wskazać faworyta tego starcia. Kto wygra dowiemy się już w sobotnie popołudnie. Początek spotkania planowany jest na godzinę 15:30.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
W Szczecinie jedenasta drużyna ligowej tabeli zmierzy się z zajmującą trzecią pozycję Jagiellonią Białystok. Gospodarze chcą poprawić swoje samopoczucie po niedawnej porażce w Bydgoszczy z Zawiszą, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Stawka jest wysoka, w przypadku porażki Pogoń raczej straci szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Z kolei zespół Michała Probierza spróbuje dogonić Lecha i Legię jeszcze przed fazą play off.

Lech Poznań – Korona Kielce
Za Lechem długie spotkanie w półfinale Pucharu Polski. Męczyli, meczyli i w końcu wymęczyli ten awans do finału na Narodowym, gracze Kolejorza. Ostatecznie po dogrywce pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński 5:1. W lidze, Lechici w ostatnich czterech spotkaniach trzykrotnie cieszyli się ze zwycięstwa i depczą po piętach drużynie mistrza Polski. Korona to zaraz po Zawiszy najlepiej ostatnio punktująca drużyna. Popularne „Scyzoryki” nadal wierzą w awans do czołowej ósemki i wcale nie są to niemożliwe do spełnienia pragnienia. Tracą bowiem, jedynie punkt do Lechii Gdańsk, oraz dwa do Górnika Zabrze, który stracił punkty w Krakowie. Zwycięstwo w Poznaniu da zatem ekipie Ryszarda Tarasiewicza awans w tabeli. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe starcie.

PIĄTEK – 10 KWIETNIA 2015

20:25 T-Mobile Ekstraklasa – 27. kolejka: WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE na-żywo
TSG FM
Komentarz: Artur Kwiatkowski – Michał Szumański

SOBOTA – 11 KWIETNIA 2015

15:25 T-Mobile Ekstraklasa – 27. kolejka: LECHIA GDAŃSK – LEGIA WARSZAWA na-żywo
TSG FM2
Komentarz: Michał Skrzypski – Mateusz Wojtyra


20:25
T-Mobile Ekstraklasa – 27. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na-żywo
TSG FM2
Komentarz: Michał Skrzypski – Jędrzej Orłowski

NIEDZIELA – 12 KWIETNIA 2015

17:55 T-Mobile Ekstraklasa – 27. kolejka: LECH POZNAŃ – KORONA KIELCE na-żywo
TSG FM+
Komentarz: Jakub Król – Michał Szumański

Przygotowali: Łukasz Ferdyan, Michał Lewandowski, Adrian Somorowski, Grzegorz Rekiel

About REDAKCJA