4. kolejka eWinner 1. Ligi w nSport+

Czwarta kolejka eWinner 1. Ligi zostanie rozegrana od soboty do poniedziałku. Wszystkie spotkania tej serii pokaże nSport+. Jako pierwsze na tor w Gdańsku wyjadą drużyny Wybrzeża i bydgoskiej Polonii. Goście nad Bałtyk przyjadą osłabieni brakiem Adriana Gały, który doznał kontuzji […]

Czwarta kolejka eWinner 1. Ligi zostanie rozegrana od soboty do poniedziałku. Wszystkie spotkania tej serii pokaże nSport+.

Jako pierwsze na tor w Gdańsku wyjadą drużyny Wybrzeża i bydgoskiej Polonii. Goście nad Bałtyk przyjadą osłabieni brakiem Adriana Gały, który doznał kontuzji w ćwierćfinale indywidualnych mistrzostw Polski. Gdańszczanie w tym sezonie już raz nie wykorzystali osłabienia rywali, remisując na własnym torze z pozbawionym Michaela Jepsena Jensena ROW-em Rybnik. Tym razem jednak Wybrzeże zamiast zawodzącego Michała Gruchalskiego na pozycji U24 nominowało Lukasa Fienhage.

W kolejnym meczu sezon 2021 w końcu zainaugurować ma Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, która odjechała tylko kilka biegów meczu ze Startem Gniezno. Rywalami ostrowian będą Wilki Krosno, które w pierwszej kolejce wysoko przegrały w Rybniku, jednak w ostatnim czasie wzmocniły się sprowadzając na Podkarpacie Václava Milíka i Tobiasza Musielaka.

Niedzielnym meczem będzie starcie Orła Łódź z liderem ze Śląska. Obie drużyny wydają się nie mieć słabego punktu w kadrze, jednak ROW dysponuje zawodnikami o klasę lepszymi – zarówno Michaelem Jepsenem Jensenem, Rune Holtą, fenomenalnie jeżdżącym w tym sezonie Kacprem Gomólskim czy najsilniejszą juniorską parą na zapleczu PGE Ekstraligi – Mateuszem Tudzieżem i Przemysławem Gierą.

Na koniec kolejki do Tarnowa przyjedzie ekipa Aforti Startu Gniezno. Choć podobnie jak w przypadku drugiej wielkopolskiej drużyny w lidze, Ostrovii, ciężko powiedzieć cokolwiek o formie zespołu, która nie odjechała nawet pół spotkania, tak sytuacja kadrowa Jaskółek jest na tyle zła, że gospodarze będą prawdopodobnie jedynie minimalizować rozmiary przewidywanej porażki.

SOBOTA – 24 KWIETNIA 2021

13:55 eWinner 1. liga żużlowa – 4. kolejka: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ 


15:55 eWinner 1. liga żużlowa – 4. kolejka: ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – CELLFAST WILKI KROSNO 


NIEDZIELA – 25 KWIETNIA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 4. kolejka: STUDIO 


14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 4. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – ROW RYBNIK 

PONIEDZIAŁEK – 26 KWIETNIA 2021

17:55 eWinner 1. liga żużlowa – 4. kolejka: UNIA TARNÓW – AFORTI START GNIEZNO

About Wojciech Nowakowski