8. kolejka Eurocup w Eurosporcie 2

Do zakończenia fazy grupowej zostały już tylko trzy kolejki. Dla większości drużyn to decydująca walka o awans do kolejnej rundy. Na antenie Eurosport 2 zostanie pokazane jedno spotkanie z grupy B pomiędzy Cedevitą Zagrzeb i Arką Gdynia oraz jedno z grupy D pomiędzy Unicaja Malagą i Mornar Bar.

CEDEVITA ZAGRZEB – ARKA GDYNIA. Koszykarze z Gdynii w poprzedniej kolejce zagrali dobry mecz, ale niestety polegli z tureckim Tofasem 77:87. W tym spotkaniu z dobrej strony pokazał się duet Josh Bostic i Robert Upshaw. Obaj zdobyli po 21 punktów. Znakomity mecz w obronie Deividas Dulkys, autor 15 punktów. W poprzednim starciu między tymi zespołami Arka wygrała pierwszą kwartę. Wydawało się, że pójdą za ciosem i odniosą sukces. Niestety trzy kolejne kwarty padły łupem Cedevity, która ostatecznie pokonała Gdynian 78:61. Gospodarze w 7 kolejce sprawili dużą sensacje wywożąc komplet punktów z Berlina. Do pokonania Alby przyczynił się tercet: Coobs, Pullen oraz Benite. Zdobyli oni w sumie 55 punktów. Dla Polaków przestrogą powinna być pierwsza kwarta tego meczu, którą Chorwaci wygrali aż 32:11.

UNICAJA MALAGA – MORNAR BAR. Dla Adam Waczyńskiego i jego kolegów wydaje się, że to będzie łatwy mecz. Nic bardziej mylnego. Hiszpanie wygrali w Czarnogórze, ale nie był to jednostronny pojedynek. Unicaja odniosła sześć zwycięstw i jedną porażkę z rosyjskim Unicsem. Czarnogórcy do tej pory wygrali tylko dwa mecze. Pokonali najsłabszy zespół Eurocupu, którym jest włoskie Torino. Włosi są jedynym zespołem, który nie wygrał ani razu w tej edycji. Każdy inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo Hiszpanów będzie można potraktować w kategorii sensacji.