AVIV Dubai Championship i Hewlett Packard Enterprise Houston Open w Golf Channel Polska

To już golfowe ostatki w cyklu European Tour 2021. PGA Tour z kolei wraca w tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych. Obie imprezy pokaże na żywo Golf Channel Polska. Polskich kibiców w długi weekend szczególnie interesować będą zmagania w Dubaju, w […]

To już golfowe ostatki w cyklu European Tour 2021. PGA Tour z kolei wraca w tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych. Obie imprezy pokaże na żywo Golf Channel Polska.

Polskich kibiców w długi weekend szczególnie interesować będą zmagania w Dubaju, w których wystąpi Adrian Meronk. Nie da się jednak ukryć, że dla naszego olimpijczyka z Tokio zawody te są przetarciem przed przyszłotygodniowym finałem serii, która od następnego sezonu będzie rozgrywana pod szyldem DP World Tour, ostatecznie zrywając łatkę przeznaczonej dla Starego Kontynentu. W tym tygodniu Meronk będzie miał za rywali dwóch szlemistów (do regularnie startującego w European Tour Martina Kaymera dołączy Tommy Fleetwood), pięciu zwycięzców zawodów zaliczanych do Rolex Series tudzież World Golf Championships, a także 45 triumfatorów turniejów rozegranych w ostatnich trzech latach. Meronk jednak nieraz pokazywał, że dobrze odnajduje się w tak doborowym towarzystwie.

Równolegle w Houston rywalizować będą uczestnicy najbardziej prestiżowego cyklu w zawodowym golfie – PGA Tour. Na polu Memorial Park Municipal Golf Course nie zabraknie uznanych zawodników takich jak Brooks Koepka, Scottie Scheffler, Tyrrell Hatton czy Im Sung-jae, choć liczne absencje na liście zgłoszeń, łącznie z czołową trójką zmagań w 2020 roku (wygrał Carlos Ortiz o dwa uderzenia przed Dustinem Johnsonem i Hidekim Matsuyamą), Jonem Rahmem, Justinem Thomasem czy Rorym McIlroyem nieco rozczarowują na pewno kibiców oczekujących walki czołowych zawodników światowego rankingu.

CZWARTEK – 11 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – AVIV Dubai Championship, Dubaj, ZEA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – Hewlett Packard Enterprise Houston Open, Houston, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 12 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – AVIV Dubai Championship, Dubaj, ZEA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – Hewlett Packard Enterprise Houston Open, Houston, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – AVIV Dubai Championship, Dubaj, ZEA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – Hewlett Packard Enterprise Houston Open, Houston, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – AVIV Dubai Championship, Dubaj, ZEA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – Hewlett Packard Enterprise Houston Open, Houston, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.