Warszawska Cavaliada w TVP Sport

Listopad to tradycyjnie miesiąc, w którym rozpoczyna się rywalizacja w cyklu Cavaliada Tour. W tym roku pierwsza runda zorganizowana zostanie na warszawskim Torwarze, a wybrane konkursy pokaże TVP Sport. Dyscypliną jeździecką, wokół której skonstruowana jest Cavaliada, są skoki przez przeszkody. […]

Listopad to tradycyjnie miesiąc, w którym rozpoczyna się rywalizacja w cyklu Cavaliada Tour. W tym roku pierwsza runda zorganizowana zostanie na warszawskim Torwarze, a wybrane konkursy pokaże TVP Sport.

Dyscypliną jeździecką, wokół której skonstruowana jest Cavaliada, są skoki przez przeszkody. Fakt, że warszawskie zawody zaliczane są do klasyfikacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, przyciąga wielu zawodników z krajów naszego regionu. Do zmagań rangi CSI2*-W zgłosili się przedstawiciele 16 nacji, w tym tak znaczących w świecie jeździectwa jak Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii czy Szwecji. Nie są to wprawdzie największe gwiazdy reprezentacji tych krajów, niestety, to samo można powiedzieć też o Łotyszach, wśród których tym razem zabraknie dobrze znanego fanom Cavaliady Kristapsa Neretnieksa. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na Biało-Czerwonych, którzy stawią się na Torwarze bardzo licznie – zaprezentują się m.in. Jan Bobik, Mściwoj Kiecoń, Aleksandra i Hubert Kierznowscy, Dawid Kubiak, Krzysztof Ludwiczak, Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta czy Wojciech Wojcianiec – nazwiska nieodłącznie związane z najważniejszymi wydarzeniami w historii Cavaliady. Ponadto na klaczy Jalandahar zaprezentuje się jeden z naszych czołowy WKKW-istów, Mateusz Kiempa.

WKKW również ma swoje miejsce w programie Cavaliady – w jej ramach rozgrywane są konkursy zaliczane do Halowego Pucharu Polski – TRAF Eventing Tour. Co prawda, akurat Kiempy zabraknie w stawce zawodów na Torwarze, podobnie jak naszego najlepszego obecnie specjalisty od tej konkurencji, Pawła Spisaka, ale pojawią się m.in. Mariusz Kleniuk na Delicieux M, Paweł Warszawski na Unique Story czy olimpijka z Tokio, Joanna Pawlak na Fantastic Friedzie. Halowy Puchar Polski rozegrany zostanie także w powożeniu – za lejce chwycą Piotr Mazurek, który bronić będzie trofeum, a także Krzysztof Szczepaniak, Aleksander Fularczyk, Bartłomiej Kwiatek i Tadeusz Andrys. Skład dyscyplin jeździeckich rozgrywanych na Cavaliadzie uzupełnia ujeżdżenie – w rywalizacji pod szyldem Cavaliada Dressage Tour zobaczymy m.in. Katarzynę Milczarek czy Aleksandrę Szulc.

Cavaliada to też okazja do pierwszego zaprezentowania się szerszej publiczności dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z wyczynowym jeździectwem. Na grzbietach kucy w cyklu Cavaliada Future od lat oglądamy przyszłość polskich skoków przez przeszkody. Program zawodów uzupełniają wracające po pandemicznej przerwie najbardziej widowiskowe konkursy – Venus vs. Mars, czyli „wojna płci”, Potęga Skoku czy Speed & Music – konkurs szybkości cieszący także uszy kibiców jeździectwa.

Wybrane konkursy – przede wszystkim zaliczane do światowego rankingu piątkową Dużą Rundę i niedzielne Grand Prix, a także HPP WKKW oraz Potęgę Skoku – pokaże TVP Sport. Całe zawody można oglądać na stronie Cavaliady w systemie pay-per-view.

CZWARTEK – 11 LISTOPADA 2021

08:00 Cavaliada Tour, Warszawa: DZIEŃ 1

PIĄTEK – 12 LISTOPADA 2021

07:45 Cavaliada Tour, Warszawa: DZIEŃ 2


15:00 Cavaliada Tour, Warszawa: DUŻA RUNDA na żywo

Komentarz: Jarosław Idzi

18:15 Cavaliada Tour, Warszawa: HALOWY PUCHAR POLSKI WKKW na żywo
*(14 listopada o 08:40 w TVP Sport)

Komentarz: Jarosław Idzi – Jan Kamiński

20:30 Cavaliada Tour, Warszawa: POTĘGA SKOKU na żywo
*(14 listopada o 08:40 w TVP Sport)

Komentarz: Jarosław Idzi – Jan Kamiński

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

07:45 Cavaliada Tour, Warszawa: DZIEŃ 3

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

07:30 Cavaliada Tour, Warszawa: DZIEŃ 4


12:30 Cavaliada Tour, Warszawa: GRAND PRIX na żywo

Komentarz: Jarosław Idzi

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.