Ćwierćfinały Ligi Mistrzów CEV w CANAL+ Sport

Półfinalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV powinniśmy poznać już w tym tygodniu. Do rozegrania pozostały 3 mecze rewanżowe 1/4 finału, a także jeden dwumecz. Transmisje wszystkich spotkań planuje przeprowadzić CANAL+ Sport.

Granie we wtorek rozpoczną siatkarze Sir Sicoma Monini Perugia Fakiełu Nowy Urengoj. Przed tygodniem w Rosji 3:1 wygrali Włosi. Na ten moment tak naprawdę wciąż nie wiadomo, czy ten mecz się odbędzie. Jeżeli tak, to na pewno bez udziału publiczności. Rosjanie jednak w ogóle boją się przyjechać do Włoch. Wszystko za sprawą epidemii Koronawirusa w Europie. Sprawy mają się tak dynamicznie, że godziny przed zaplanowanym początkiem spotkania nie wiemy, czy będzie nam dane we wtorkowy wieczór zobaczyć w akcji Wilfredo Leona i spółkę trenowanych przez Vitala Heynena.

W środę natomiast powinniśmy śledzić poczynania pierwszego z polskich klubów na tym etapie rozgrywek. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle podejmie Kuzbass Kemerowo. Podjęto jednak decyzję, że to starcie odbędzie się bez udziału publiczności, aby zachować wszelkie bezpieczeństwo w związku z wirusem. W Rosji mistrzowie Polski zwyciężyli po tie-breaku. Teraz wszyscy będziemy musieli trzymać za kędzierzynian kciuki przed telewizorami.

Tego dnia także dojdzie do konfrontacji Cucine Lube Civitanova Knack Roeselare. Na włoskiej ziemi również grać będą bez udziału publiki. W Belgii przedstawiciele Serie A wygrali 3:0, przy czym rywale podjęli z nimi walkę praktycznie tylko w pierwszym secie. Resztę partii ekipa z Półwyspu Apenińskiego wygrała bardzo pewnie – odpowiednio do 14. i 16.

W związku z Koronawirusem, największe zamieszanie w Lidze Mistrzów siatkarzy jest z dwumeczem z udziałem Jastrzębskiego Węgla Trentino Itas. W ubiegłym tygodniu nie odbył się mecz w Italii. Teraz zawodnicy obu ekip zagrają 2 dni pod rząd – w piątek i sobotę. Miejscem rozgrywania obu rywalizacji będzie hala w Mariborze na Słowenii, dzięki uprzejmości miejscowego klubu i tamtejszej federacji siatkarskiej. Godziny zostaną podane przez CEV. Batalie odbędą się za zamkniętymi drzwiami.

WTOREK – 10 MARCA 2020

20:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: SIR SICOMA MONINI PERUGIA – FAKIEŁ NOWY URENGOJ 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński

ŚRODA – 11 MARCA 2020

17:30 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: WSTĘP DO MECZU 
CANAL+ Sport HD
Studio: Tomasz Lipiński – Piotr Olenderek (z Kędzierzyna-Koźla)
Reporter: Milena Sadurek

17:55 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – KUZBASS KEMEROWO 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński (z Kędzierzyna-Koźla)

20:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – KNACK ROESELARE 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Bartosz Gleń – Witold Roman

CZWARTEK – 12 MARCA 2020

20:30 Magazyn LIGI MISTRZÓW CEV na żywo
CANAL+ Sport HD

PIĄTEK – 13 MARCA 2020

??:?? Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: TRENTINO ITAS – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo

SOBOTA – 14 MARCA 2020

??:?? Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – TRENTINO ITAS na żywo