Ćwierćfinały Ligi Mistrzów EHF w Eurosporcie

Już w tym tygodniu poznamy pełen skład turnieju Final Four Ligi Mistrzów szczypiornistów. Jedno z ćwierćfinałowych spotkań pokaże Eurosport, a pozostałe obejrzeć będzie można na Eurosport Playerze. W pierwszej kolejce pojedynek THW Kiel z Paris Saint-Germain zakończył się zaledwie dwubramkową […]

Już w tym tygodniu poznamy pełen skład turnieju Final Four Ligi Mistrzów szczypiornistów. Jedno z ćwierćfinałowych spotkań pokaże Eurosport, a pozostałe obejrzeć będzie można na Eurosport Playerze.

W pierwszej kolejce pojedynek THW Kiel z Paris Saint-Germain zakończył się zaledwie dwubramkową wygraną mistrzów Niemiec. Tym samym przed rewanżem w hali im. Pierre’a de Coubertina ciężko wyrokować, którą z tych dwóch ekip zobaczymy na dalszym etapie rywalizacji w Lidze Mistrzów. Drugie ze środowych spotkań – mecz SG Flensburg-Handewitt z Aalborg Håndbold – może przynieść duże rozczarowanie za naszą zachodnią granicą. Po wygraniu grupy A ambicje Niemców z pewnością wykraczają poza to, co zwiastowała pięciobramkowa porażka w Danii.

Ciekawie zapowiada się też starcie Telekomu Veszprém z HBC Nantes – nieco nieoczekiwanie to zespół z Francji wygrał pierwszy mecz, jednak rewanż odbędzie się na Węgrzech i ambicje gospodarzy z pewnością nie pozwolą odpuścić szansy na awans do turnieju finałowego w Kolonii. Wyraźnego faworyta ma za to rewanż pomiędzy Barceloną a Mieszkowem Brześć – na własnym terenie mistrzowie Białorusi przegrali 29:33 i na wyjazd do stolicy Katalonii jadą, w oczach wielu kibiców, zakończyć swój udział w tegorocznych rozgrywkach.

ŚRODA – 19 MAJA 2021

18:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: PARIS SAINT-GERMAIN – THW KIEL 


20:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: SG FLENSBURG-HANDEWITT – AALBORG HÅNDBOLD 

CZWARTEK – 20 MAJA 2021

18:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: TELEKOM VESZPRÉM – HBC NANTES 


20:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: FC BARCELONA – MIESZKÓW BRZEŚĆ

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.