Czwarty mecz bez porażki: Korona Kielce 2:0 Zagłębie Lubin – skrót meczu (WIDEO)

Mateusz Wdowiak | Zagłębie Lubin 2024

Choć początek sezonu 2024/25 w wykonaniu Korony Kielce lekko mówiąc nie był udany, ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego zdaje się łapać wiatr w żagle. Spotkanie z Zagłębiem na Suzuki Arena, można określić jako dominację Kielczan.

Szczególnie dynamiczna była przede wszystkim pierwsza połowa spotkania. Korona weszła w mecz niezwykle mocnym akcentem, a już w 8. minucie z bramki po rzucie rożnym cieszył się Pau Resta.

Na jednym trafieniu zabawa się jednak nie skończyła. Minęło kolejne dwadzieścia sześć minut, po czym do piłki w polu karnym dopadł Shikavka. Białorusin co prawda nie zdołał pokonać Hładuna, jednak odbitą przez bramkarza piłkę, głową dobił Dalmau.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0, co oznacza, że Korona zalicza awans na 11. pozycję w tabeli, a Zagłębie, z ośmioma punktami na koncie, zbliża się do strefy spadkowej.