Dla kogo ostatnie komplety medali? Transmisje skoków Eurosporcie i TVP

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia dotyczące rywalizacji na skoczni normalnej. Teraz pora poznać skoczków, którzy najlepiej poradzą sobie na obiekcie dużym. Czekamy na medalistów w konkursach indywidualnym i drużynowym.  Za nami bardzo interesująca rywalizacja o medale olimpijskie na mniejszym obiekcie w […]

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia dotyczące rywalizacji na skoczni normalnej. Teraz pora poznać skoczków, którzy najlepiej poradzą sobie na obiekcie dużym. Czekamy na medalistów w konkursach indywidualnym i drużynowym. 

Za nami bardzo interesująca rywalizacja o medale olimpijskie na mniejszym obiekcie w chińskim Zhangjiakou. W pierwszym tygodniu rozgrywania Igrzysk Olimpijskich odbyły się zmagania indywidualne pań i panów, a także rywalizacja drużyn mieszanych. Do kogo powędrowały medale w męskiej rywalizacji? Mistrzem olimpijskim został Ryoyu Kobayashi, który jako trzeci japoński skoczek mógł zawiesić na swojej szyi złoty krążek. Tuż za nim na drugim stopniu podium stanął Manuel Fettner. Dla 36-letniego Austriaka to największe osiągnięcie w długiej karierze. Na trzecim miejscu konkurs zakończył Dawid Kubacki, który tym samym wywalczył pierwszy w karierze indywidualny medal olimpijski. Kamil Stoch zakończył olimpijskie zawody na szóstym miejscu. Piotr Żyła był dwudziesty pierwszy, a Stefan Hula dwudziesty szósty.

Szalony przebieg miała rywalizacja drużyn mieszanych. W konkursie, w którym kontrolerka sprzętu skoczkiń Agnieszka Baczkowska zdyskwalifikowała m.in. Sarę Takanashi i Katharinę Althaus, działo się bardzo dużo. Nie zmienia to faktu, że w pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli Słoweńcy, którzy od początku pobytu w Chinach prezentowali się wyśmienicie. Srebro powędrowało do Rosjan. Ci również prezentują dobrą dyspozycję podczas trwających igrzysk, co można było zobaczyć m.in. w zmaganiach indywidualnych, ale drugie miejsce to mimo wszystko spora niespodzianka. Jeżeli drugie miejsce Rosjan nazywamy niespodzianką, to jak potraktować brązowy medal Kanadyjczyków. Tu można mówić wyłącznie o sensacji. Polska drużyna zakończyła konkurs na szóstej pozycji.

W Zhangjiakou oglądaliśmy także zmagania indywidualne kobiet, które rozpoczęły skokową rywalizację w Chinach. Mistrzynią olimpijską została Ursa Bogataj. Srebrny medal za wywalczone drugie miejsce odebrała Katharina Althaus, a brąz trafił do Niki Kriznar. Żeńska rywalizacja składała się z konkursu indywidualnego i rywalizacji mikstów. Panie nie będą rywalizowały na skoczni dużej.

Już w piątek rozegrane zostaną kwalifikacje, które wyłonią 50 skoczków z prawem walki o medale olimpijskie podczas sobotniej rywalizacji na dużym obiekcie w Zhangjiakou. W środę i czwartek śledziliśmy serie treningowe, po których trenerzy musieli wybrać składy swoich drużyn. Michal Dolezal zdecydował, że w piątek i sobotę na skoczni zaprezentują się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Dla tego ostatniego będzie to debiut olimpijski. Wąsek zostanie 52. polskim skoczkiem, który przystąpi do rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich.

W piątkowych kwalifikacjach zobaczymy 56 skoczków reprezentujących 20 krajów. Tytułu mistrza olimpijskiego bronić będzie Kamil Stoch, który w 2018 roku wywalczył złoto na skoczni w Pjongczang. W poniedziałek odbędzie się rywalizacja drużynowa. Cztery lata temu w Korei Południowej zwyciężyli skoczkowie z Norwegii przed Niemcami i Polakami. Wszystkie serie skoków, począwszy od piątku a na poniedziałku skończywszy, będziemy mogli śledzić na antenach TVP i Eurosportu.

PIĄTEK – 11 LUTEGO 2022

10:55 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: SERIA PRÓBNA na żywo

11:20 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: STUDIO na żywo

Studio: Sylwia Dekiert

11:55 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek

Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut

SOBOTA – 12 LUTEGO 2022

10:40 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: STUDIO na żywo

11:00 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: SERIA PRÓBNA na żywo

Komentarz w TVP: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz

11:55 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz

Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut

PONIEDZIAŁEK – 14 LUTEGO 2022

10:10 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: STUDIO na żywo

10:45 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: SERIA PRÓBNA na żywo

11:25 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: STUDIO na żywo

11:55 Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Pekin, Chiny: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo

Komentarz: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz

Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut

About Michał Winiarczyk