Druga runda World Triathlon Championship Series w Polsacie Sport News

Leeds będzie areną drugiej rundy zmagań o mistrzostwo świata w triathlonie. Zawody pokaże z jednodniowym opóźnieniem Polsat Sport Extra. Na starcie w Wielkiej Brytanii staną m.in. reprezentantki gospodarzy, które w Jokohamie nie wystąpiły – Jessica Learmonth i Vicky Holland. Również […]

Leeds będzie areną drugiej rundy zmagań o mistrzostwo świata w triathlonie. Zawody pokaże z jednodniowym opóźnieniem Polsat Sport Extra.

Na starcie w Wielkiej Brytanii staną m.in. reprezentantki gospodarzy, które w Jokohamie nie wystąpiły – Jessica Learmonth i Vicky Holland. Również Holenderka Rachel Klamer czy Francuzka Cassandre Beaugrand będą chciały dołączyć do liderek po pierwszym etapie cyklu, podobnie jak wracająca po kontuzji Flora Duffy, reprezentantka Bermudów. Nie zabraknie też czołowych zawodniczek z USA – Taylor Spivey, a zwłaszcza Katie Zaferes nie znalazły się na podium w Japonii (były odpowiednio czwarta i 22.), natomiast najlepsze dwie triathlonistki inauguracji sezonu WTCS – Taylor Knibb i Summer Rappaport – do Leeds się nie wybierają. Pierwszy numer startowy przypadnie zatem Mayi Kingmie, która w Jokohamie stanęła na najniższym stopniu podium.

U panów dla odmiany stawi się cała czołówka zawodów w Japonii – Kristian Blummenfelt, Jelle Geens, Morgan Pearson i Alex Yee, który jest na drodze do przyćmienia największy gwiazd Brytyjczyków, braci Alistaira i Jonathana Brownlee. Lista nieobecnych też jest dość długa – w Leeds nie zobaczymy m.in. Vincenta Luisa, Henriego Schoemana, Gustava Idena czy ponownie Mario Moli. Powraca za to Javier Gomez, a okazję do odbicia sobie niepowodzenia w Jokohamie będzie miał wicemistrz z ubiegłego roku, Vasco Vilaça.

PONIEDZIAŁEK – 7 CZERWCA 2021

10:07 World Triathlon Championship Series, Leeds, Wielka Brytania: WYŚCIG ELITY KOBIET


12:30 World Triathlon Championship Series, Leeds, Wielka Brytania: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski