Eliminacje ME 2016: Niemcy tracą kolejne punkty w meczu z Irlandią!

Zespół Joachima Loewa zremisował z reprezentacją Irlandii 1:1. Niemcy po przegranej z Polską po raz kolejny stracili punkty z niżej notowanym rywalem i zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie D. Squawka Football Niemcy od początku starali się zdobyć przewagę i dominować […]

View image on TwitterSquawka Football

Niemcy od początku starali się zdobyć przewagę i dominować nad przeciwnikiem. Już w 6. minucie porzeczka bramki Irlandczyków zadrżała, kiedy z woleja uderzał Durm. Następnie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym głową uderzał Ruediger, lecz minimalnie niecelnie. W 31. minucie Niemcy powinni objąć prowadzenie, David Forde zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, bramkarz gości stracił piłkę poza polem karnym, na szczęście dla Irlandii dogodnej sytuacji nie wykorzystał Karim Bellarabi. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy indywidualną akcje przeprowadził Draxler, przedryblował obrońcę i wbiegł w pole karne, lecz jego strzał obronił dobrze ustawiony bramkarz.

W drugiej części spotkania podopieczni Joachima Loewa nadal mieli optyczną przewagę, jednak uważna gra w obronie Irlandii sprawiała, że nie oglądaliśmy bramek. W 58. minucie rzut karny próbował wymusić Podolski, ale sędzia nie dał się nabrać na teatralny upadek napastnika Arsenalu. Niedługo w polu karnym Irlandii padał Mario Goetze. Sędzia po raz kolejny pozostał niewzruszony, lecz jak pokazały powtórki była to decyzja krzywdząca reprezentacje naszych zachodnich sąsiadów. W 71. minucie Toni Kros, który silnym i precyzyjnym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania. Okazję do podwyższenia prowadzenia kilka minut później miał Goetze, jednak przegrał pojedynek „oko w oko” z bramkarzem gości. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitą sytuację miał Hoolahan, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. Irlandczycy do końca grali ambitnie i starali się odrobić straty. Nikt jednak nie spodziewał sie tego co się stało w 94. minucie. Hoolahan dośrodkował w pole karne na dłuższy słupek, tam piłkę zgrał do środka Hendrick, a piłkę do bramki skierował dzisiejszy jubilat John O’Shea!

Podział punktów w meczu Niemiec z Irlandią nie zmienił układu tabeli grupy D. Dalej na pierwszym miejscu z 7. punktami znajduje się reprezentacja Polski. Za jej plecami, z taką samą liczbą punktów jest Irlandia. Niemcy zajmują dopiero trzecie miejsce, nie dające bezpośredniego awansu na Euro 2016.

Niemcy – Irlandia 1:1 (0:0)