Fantastyczne widowisko w Paryżu – polscy siatkarze pokonują Brazylię!

Brazylia pokonana – zatem polscy siatkarze cieszą się już z awansu do ćwierćfinału!

Trzeba przyznać, że polscy reprezentanci na igrzyskach w Paryżu, niezależnie od dyscypliny, w której się specjalizują, dbają o to, byśmy emocji mieli pod dostatkiem. Po wbrew pozorom niełatwym meczu Świątek i zakończonym happy-endem thrillerze z głównym udziałem naszych szpadzistek, koncert dali dziś siatkarze.

Polska reprezentacja wygrała z Brazylią 3:2, jednak droga do tego sukcesu nie była łatwa, a Brazylijczycy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Pierwszy set trafił na ich konto, a Polacy zaczęli spotkanie dość nerwowo. Co prawda w samej końcówce setu nie brakowało emocji, jednak ostatecznie to zawodnicy z Ameryki Południowej wygrali 22:25. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać: drugi set to już 25:19, jednak po około trzydziestu minutach z prowadzenia ponownie cieszyli się brazylijscy siatkarze, zdobywając trzeciego seta różnicą sześciu punktów.

Choć w tym momencie zrobiło się nerwowo, polscy reprezentanci przywrócili nadzieję na zwycięstwo wyrywając czwartą, niezwykle wyrównaną część rywalizacji wynikiem 25:23, który doprowadził do tie-breaku. W nim jednak to Polacy zdawali się mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku – w początkowej fazie udało im się zbudować pewną zaliczkę, którą co prawda stracili, a wynik w pewnym momencie wynosił 12:12, jednak tym razem „nerwówka” nie potrwała zbyt długo. Kolejne trzy punkty trafiły na konto naszych zawodników, a Polska zwyciężyła 3:2.

Sytuacja w grupie B prezentuje się następująco:

1. Włochy: 6pkt
  2. Polska: 5pkt
  3. Brazylia: 1pkt
  4. Egipt: 0pkt

Meczem, który zakończy naszą rywalizację w fazie grupowej, będzie rywalizacja Polska vs. Włochy. Rozegra się ona 03.08 o godzinie 18:00. Spotkanie to rozstrzygnie walkę o pierwsze miejsce w grupie.