FIS Cup w Zakopanem na antenie TVP Sport

W najbliższy weekend fani skokowych emocji nie będą mogli narzekać na brak transmisji. Oprócz rywalizacji w Pucharze Świata, odbędą się także zmagania w trzeciej lidze. Transmisje z Zakopanego w TVP Sport.  Rywalizacja w ramach FIS Cup, czyli zmagań trzecioligowych w […]

W najbliższy weekend fani skokowych emocji nie będą mogli narzekać na brak transmisji. Oprócz rywalizacji w Pucharze Świata, odbędą się także zmagania w trzeciej lidze. Transmisje z Zakopanego w TVP Sport. 

Rywalizacja w ramach FIS Cup, czyli zmagań trzecioligowych w świecie skoków, rozpoczęła się już w październiku w Rasnovie. Zaplanowany wcześniej kalendarz tego sezonu musiał jednak ulec zmianie. Do skutku nie doszły zawody w Pjongczang i Villach. Oprócz zmagań w Rumunii, skoczkowie rywalizowali jeszcze w szwajcarskim Kanderstegu. Z czterech rozegranych konkursów, w dwóch triumfowali reprezentanci Ukrainy – Jewhen Marusiak i Witalij Kaliniczenko, a w dwóch skoczek z Austrii – Niklas Bachlinger. I to właśnie Austriak urodzony w 2001 roku zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2020/2021.

W klasyfikacji sezonu znajdują się również Polacy, którzy startowali jedynie w Szwajcarii. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Mateusz Gruszka, zajmujący 38. pozycję. Pokaźną grupę naszych przedstawicieli zobaczymy w najbliższy weekend w Zakopanem. Na liście startowej znajdują się nazwiska dwudziestu Polaków. Do rywalizacji przystąpią m.in. członkowie kadry narodowej: Stefan Hula, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak. Swoje umiejętności zaprezentują także juniorzy, m.in: Szymon Zapotoczny, Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko, Wiktor Fickowski, Wiktor Pękala czy Krzysztof Leja.

W Zakopanem odbędą się dwa konkursy indywidualne. W sobotę rywalizacja wystartuje o 11:00, a w niedzielę pierwszy zawodnik zasiądzie na belce startowej punktualnie o 10:30. Transmisje z dwóch dni zmagań przeprowadzi stacja TVP Sport.

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

10:55 FIS Cup, Zakopane, Polska: KONKURS INDYWIDUALNY 


NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

10:25 FIS Cup, Zakopane, Polska: KONKURS INDYWIDUALNY 

About Michał Winiarczyk