Grand Prix Arabii Saudyjskiej na antenie Eleven Sports 1

Pierwszy wyścig sezonu 2022 z pewnością sprostał oczekiwaniom większości kibiców. Czy podobnie będzie podczas drugiej tegorocznej rundy mistrzostw świata Formuły 1? Przekonamy się już niebawem. Od piątku emocjonować się będziemy Grand Prix Arabii Saudyjskiej.  Nowa era Formuły 1, jak zwykło […]

Nowa era Formuły 1, jak zwykło się nazywać tegoroczny sezon po wprowadzonych zmianach, zaczęła się bardzo przyzwoicie. Na początek 2022 roku w świecie F1 dostaliśmy godne widowisko, które daje spore nadzieje na przyszłość i budzi apetyty kibiców. Bardziej wyrównana stawka, większa możliwość walki na torze i więcej okazji do wyprzedzania – to wszystko, w większym lub mniejszym stopniu, mogliśmy zaobserwować tydzień temu w Bahrajnie. Może jeszcze za wcześnie o tym mówić, ale wydaje się, że czasy dominacji jednego zespołu przeszły już do historii. To o czym tak dużo mówiło się w kontekście rywalizacji na torach wyścigowych, może w tym roku w końcu stać się realną kwestią.

Pierwszym liderem w tabeli mistrzostw świata został Charles Leclerc. Monakijczyk zaliczył fantastyczny weekend. Począwszy od soboty, kiedy wywalczył pole position, kończąc zwycięstwem w niedzielnym wyścigu i najlepszym czasem okrążenia. Do tak zwanego wielkiego szlema zabrakło mu jedynie prowadzenia przez cały dystans wyścigu, gdyż przez dwa okrążenia na czele zastąpił go Carlos Sainz. Carlos Sainz, który zmagania ukończył na drugim miejscu. To pierwsze zwycięstwo Ferrari od 910 dni. Zwycięstwo i to od razu podwójne. Czy kapitalny początek przełoży się na świetny sezon?

W dalszej części stawki też działo się sporo. Na najniższym stopniu podium uplasował się Lewis Hamilton. Brytyjczyk skorzystał na niepowodzeniu Red Bulla. Zarówno Max Verstappen, jak również Sergio Perez, po awariach swoich samochodów nie zdołali dojechać do mety. Tuż za Hamiltonem finiszował George Russell, dla którego był to pierwszy wyścig w roli podstawowego kierowcy Mercedesa. Sporym zaskoczeniem było piąte miejsce Kevina Magnussena. Kierowca, który w ostatniej chwili dołączył do stawki, zdobywa najlepszą pozycje dla zespołu Haasa od długiego czasu. Ze znakomitej strony pokazali się także obaj kierowcy Alfy Romeo. Valtteri Bottas zajął szóstą lokatę, a debiutant w F1, Guanyu Zhou, zdobył premierowy punkt do klasyfikacji mistrzostw. W punktach dojechali także kierowcy Alpine – Esteban Ocon i Fernando Alonso oraz Japończyk z Alpha Tauri – Yuki Tsunoda.

Co wydarzy się podczas drugiej tegorocznej rundy mistrzostw świata Formuły 1? Czy nastroje kibiców wywołane inauguracją sezonu nie będą musiały się nieco zepsuć? Ferrari, Red Bull, Mercedes, a może inny zespół zgarnie punkty za zwycięstwo w niedzielnych zmaganiach? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już w najbliższych dniach. Od piątku trwać będzie Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze w Dżudzie. Transmisje w Eleven Sports 1.