Grupa G rozpoczęła rozgrywki. Szwecja z Austrią na remis!

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy G kwalifikacji do piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2016 roku we Francji reprezentacja Austrii zremisowała w Wiedniu z Austrią 1:1 (1:1). Bramkę dla Austriaków z rzutu karnego zdobył David Alaba. Wyrównujące trafienie zdobył […]

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy G kwalifikacji do piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2016 roku we Francji reprezentacja Austrii zremisowała w Wiedniu z Austrią 1:1 (1:1). Bramkę dla Austriaków z rzutu karnego zdobył David Alaba. Wyrównujące trafienie zdobył Erkan Zengin. W innych meczach tej grupy Rosja wygrała z Liechtensteinem 4:0, a Czarnogóra wygrała z Mołdawią 2:0.

Od początku spotkania do groźnych ataków ruszyli gospodarze. Przyniosło to efekt w 7 minucie, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym przez Sebastiana Larssona arbiter spotkania wskazał na „wapno”, a bezbłędny w tej sytuacji okazał się David Alaba. Potem jednak do ataku ruszyły „Trzy Korony”. Już pięć minut później był remis, gdy precyzyjne dogranie w pole karne pięknym strzałem wykończył Erkan Zengin. Ten sam zawodnik po zdobytej bramce miał okazję zaliczyć drugie trafienie, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Roberta Almera. Groźniejsi w pierwszej połowie spotkania byli jednak gospodarze, ale brak dokładności w przypieczętowaniu akcji sprawiał, że do przerwy nadal utrzymywał się remis.

W drugiej części gry Austriacy również mieli przewagę, choć mecz był bardziej wyrównany. Drużyny bezskutecznie próbowały przeprowadzić decydującą akcję, ale wynik nie zmienił się i na otwarcie eliminacji obie reprezentacje podzieliły się punktami.

Austria – Szwecja 1:1 (1:1)

Bramki: Alaba (7) – Zengin (12)