Hamburg SV – Union Berlin hitem 14. kolejki 2. Bundesligi

Tym razem będzie okazja zobaczyć kilka ciekawych spotkań. Na początek starcie o utrzymanie w 2 Bundeslidze. W kolejnych dniach emocje będą rosnąć. Na zakończenie kolejki hitowe spotkanie pomiędzy Hamburg SV i Unionen Berlin. Biorąc pod uwagę tabelę od 9 kolejki […]

Tym razem będzie okazja zobaczyć kilka ciekawych spotkań. Na początek starcie o utrzymanie w 2 Bundeslidze. W kolejnych dniach emocje będą rosnąć. Na zakończenie kolejki hitowe spotkanie pomiędzy Hamburg SV i Unionen Berlin.

Biorąc pod uwagę tabelę od 9 kolejki to ekipa z Bielefeld znajdowałaby się na końcu razem z Magdeburgiem. Ich bilans to aż cztery porażki i jeden remis. Pozytywem może być fakt, że przegrane zawsze były tylko jedną bramką. Duisburg zdecydowanie poprawił swoją formę względem początku rozgrywek. Dzięki temu nie zajmują już ostatniej lokaty. Uzyskanie zdobyczy punktowej w tym pojedynku może pozwolić na opuszczenie strefy spadkowej po raz pierwszy od początku sezonu.

Mimo zajmowania drugiego miejsca FC Koeln już nie prezentuje się za dobrze. Potwierdzeniem tego jest fakt, że ich przeciwnik, którym jest Darmstadt w ostanim czasie lepiej punktuje. Gospodarze mają w pamięci ostatnią porażkę z Kozłami. W sezonie 2016/2017 przegrali u siebie aż 1:6. Wtedy to było starcie w 1 Bundeslidze. Po tym sezonie gracze Dirka Schistura spadli. Mimo tego, iż obie drużyny dzieli siedem punktów i dziewięć miejsc w tabeli będzie to z pewnością ciekawy pojedynek.

Gracze Sankt Pauli mogą po tej kolejce awansować nawet na fotel wicelidera. Poza swoim zwycięstwem nad Regensburgiem muszą liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. W poprzednim sezonie na Jahnstadion triumfowali gospodarze 3:1. Zespół z przedmieść Hamburga ułatwił zadanie, ponieważ otrzymał dwie czerwone kartki. W przypadku wygranej SSV Jahn wyprzedzi swojego rywala.

W poniedzałkowy wieczór szlagier tej seri spotkań. Miejscowy Hamburg zmierzy się z zespołem Rafała Gikiewicza – Unionen Berlin. Gracze z Berlina dotąd nie zaznali goryczy porażki i mają najlepszą defensywę w 2 Bundeslidze. Union najlepiej opisuje w tym sezonie liczba osiem, ponieważ tyle bramek stracili i tyle spotkań zremisowali. HSV na początku sezonu prezentował się słabo. Jednak forma w ostatnich meczach pozwoliła im na awans na fotel lidera. Goście nie stoją na straconej pozycji w tym spotkaniu, bo Hamburg jedyne dwie porażki doznał właśnie na Volksparkstadion.

PIĄTEK – 23 LISTOPADA 2018

18:25 2. Bundesliga – 14. kolejka: ARMINIA BIELEFELD – MSV DUISBURG na żywo
Ipla

SOBOTA – 24 LISTOPADA 2018

12:55 2. Bundesliga – 14. kolejka: SV DARMSTADT – 1. FC KOELN na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 25 LISTOPADA 2018

13:25 2. Bundesliga – 14. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – FC SANKT PAULIna żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK- 26 LISTOPADA 2018

20:25 2. Bundesliga – 14. kolejka: HAMBURGER SV – FC UNION BERLIN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak