Historyczny U.S. Open w Golf Channel Polska

W tym tygodniu po raz pierwszy w historii światowego golfa Polak zagra w turnieju wielkoszlemowym. Tegoroczny U.S. Open transmitować będzie Golf Channel Polska. Występ Adriana Meronka w jednej z najważniejszych imprez w świecie golfa jest możliwy dzięki kwalifikacji, którą nasz […]

W tym tygodniu po raz pierwszy w historii światowego golfa Polak zagra w turnieju wielkoszlemowym. Tegoroczny U.S. Open transmitować będzie Golf Channel Polska.

Występ Adriana Meronka w jednej z najważniejszych imprez w świecie golfa jest możliwy dzięki kwalifikacji, którą nasz najlepszy zawodnik wywalczył podczas turniejów z cyklu European Tour. Start Meronka w U.S. Open będzie nie tylko kolejnym historycznym dla polskiego golfa wydarzeniem z jego udziałem, ale też okazją do sprawdzenia się na tle czołówki PGA Touru przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, w których także spodziewamy się jego debiutu. Z okazji startu Polaka w turnieju wielkoszlemowym w warszawskiej Elektrowni Powiśle zorganizowana zostanie Strefa Kibica.

Wśród rywali Meronk będzie miał nie tylko triumfatorów U.S. Open z poprzedniej dekady, na czele z broniącym tytułu Brysonem DeChambeau czy liderem światowego rankingu, Dustinem Johnsonem, ale też tych, z którymi startuje na co dzień w European Tour. Jednym z nich będzie zwycięzca z 2014 roku, Martin Kaymer, ale też ci, którzy tak jak Polak zakwalifikowali się poprzez serię zawodów w „pierwszej lidze europejskiej” – m.in. Edoardo Molinari, Marcus Armitage czy Jordan Smith. Na liście startowej jest też Christiaan Bezuidenhout, który zwyciężył w listopadowym Alfred Dunhill Championship, wyprzedzając Meronka o cztery uderzenia.

CZWARTEK – 17 CZERWCA 2021

20:00 U.S. Open, San Diego, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person, Andrzej Person

PIĄTEK – 18 CZERWCA 2021

20:00 U.S. Open, San Diego, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person, Krzysztof Rawa

SOBOTA – 19 CZERWCA 2021

19:00 U.S. Open, San Diego, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person, Krzysztof Rawa

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

18:00 U.S. Open, San Diego, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person, Krzysztof Rawa

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.