Tydzień z jeździectwem w Polsacie Sport i Eurosporcie

To jest wyjątkowy tydzień dla fanów hippiki. Podczas gdy świat wyścigów konnych swoją uwagę kieruje na Royal Ascot, odbywają się aż dwie wysokiej rangi imprezy w skokach przez przeszkody. Zawody w Sopocie pokaże Polsat Sport News, a zmagania w Global […]

To jest wyjątkowy tydzień dla fanów hippiki. Podczas gdy świat wyścigów konnych swoją uwagę kieruje na Royal Ascot, odbywają się aż dwie wysokiej rangi imprezy w skokach przez przeszkody. Zawody w Sopocie pokaże Polsat Sport News, a zmagania w Global Champions Tour obejrzeć będzie można w Eurosporcie.

Puchar Narodów w Sopocie to najważniejsza impreza w Polsce w kalendarzu jeździeckim. Mają one bowiem rangę zawodów oficjalnych – CSIO5* – a do na hipodrom w Trójmieście zjeżdżają gwiazdy z całego świata. W tym roku po raz pierwszy w Sopocie wystartuje Marcus Ehning, który będzie liderem reprezentacji Niemiec. Faworytami wydają się jednak Belgowie, którzy wystawiają bardzo mocny skład – z Nielsem Bruynseelsem, Pieterem Devosem, Nicolą Philippaertsem i Josem Verlooyem. Oprócz tych dwóch nacji wystąpią też zespoły z Francji, Irlandii, Maroka, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz, rzecz jasna, Polski – naszą drużynę stanowić będą Michał Kaźmierczak, Andrzej Opłatek, Jarosław Skrzyczyński i Wojciech Wojcianiec.

Nie zabraknie jednak innych świetnych jeźdźców, którzy wystąpią w konkursach indywidualnych m.in. Aleša Opatrnego czy Kristapsa Neretnieksa, którzy są elitą naszej części Europy, a także naszej krajowej czołówki. Do zawodów w Sopocie zgłoszeni są m.in. Jan Bobik, Mściwoj Kiecoń, Maksymilian Wechta czy Natalia Czernik. Obecność tej ostatniej oznacza, że po raz kolejny nie wystartuje ona w zawodach Longines Global Champions Tour, które równolegle odbywać się będą po drugiej stronie Bałtyku – w Sztokholmie.

Tam największą gwiazdą będzie Peder Fredricson, lider klasyfikacji generalnej cyklu, a także inny z reprezentantów gospodarzy, Henrik von Eckerman, który ze swoim rodakiem przegrał w Saint Tropez. Pod nieobecność drugiego w klasyfikacji Harrie’go Smoldersa, zajmuącego trzecie miejsce wspominanego Devosa, a także czwartego Erica Lamaze’a warto zwrócić uwagę również na Daniela Deussera, Gregory’ego Watheleta, Bena Mahera, Oliviera Philippaertsa, Ludgera Beerbauma czy Edwinę Tops-Alexander, która wraz z Fredricsonem oraz Gilles’em Thomasem wystartuje w barwach Valkenswaard United, liderów drużynowej serii Global Champions League.

PIĄTEK – 18 CZERWCA 2021

19:00 CSIO5*, Sopot: GRAND PRIX na żywo

SOBOTA – 19 CZERWCA 2021

13:30 CSIO5*, Sopot: ZAWODY na żywo
Polsat Sport HD

16:45
 Longines Global Champions Tour, Sztokholm, Szwecja: GRAND PRIX na żywo

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

12:00 CSIO5*, Sopot: PUCHAR NARODÓW na żywo
*(22 czerwca o 20:30  w Eurosporcie 1)
Polsat Sport HD

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.