Euro Beach Soccer League w Polsacie Sport Premium 1

W portugalskim Nazaré rozpocznie się walka o tytuł mistrzów Europy w beach soccerze. Zmagania mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Premium 1. Dla Biało-Czerwonych turniej w Portugalii będzie nie tylko walką o awans do dalszej […]

W portugalskim Nazaré rozpocznie się walka o tytuł mistrzów Europy w beach soccerze. Zmagania mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Premium 1.

Dla Biało-Czerwonych turniej w Portugalii będzie nie tylko walką o awans do dalszej fazy rywalizacji w Euro Beach Soccer League, ale także ostatecznym sprawdzianem przed przyszłotygodniowymi eliminacjami do mistrzostw świata. Nasza kadra na arenę zmagań w tej imprezie powraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią – z tego powodu Polacy wraz z sześcioma innymi ekipami wycofali się ze startu w ubiegłorocznej edycji EBSL. W 2019 roku natomiast zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, plasując się w łącznym zestawieniu dywizji A na 10. miejscu.

W tym roku nasza reprezentacja zmierzy się w pierwszej fazie ze Szwajcarami, Włochami i Francuzami. Druga zaplanowana jest na przełom lipca i sierpnia w Kiszyniowie, a Superfinał z udziałem ośmiu najlepszych ekip odbędzie się we wrześniu znów w Portugalii – a konkretnie w miejscowości Figueira da Foz. Równolegle z zawodami panów w Nazaré rozegrana zostania pierwsza faza pierwszej edycji EBSL kobiet, w której weźmie udział siedem drużyn. W tych rozgrywkach pominięta zostanie druga faza grupowa – panie powrócą do rywalizacji w Figueira da Foz, w tym samym terminie co panowie.

CZWARTEK – 17 CZERWCA 2021

14:55 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: WŁOCHY – FRANCJA 
Ipla

16:25 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa C: HISZPANIA – BIAŁORUŚ 
Ipla

19:10 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: POLSKA – SZWAJCARIA 
Ipla

PIĄTEK – 18 CZERWCA 2021

14:55 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: WŁOCHY – POLSKA
Ipla

16:25 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa C: HISZPANIA – TURCJA
Ipla

19:10 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: SZWAJCARIA – FRANCJA
Ipla

SOBOTA – 19 CZERWCA 2021

14:55 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: FRANCJA – POLSKA
Ipla

19:10 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa B: SZWAJCARIA – WŁOCHY
Ipla

19:10 Euro Beach Soccer League, Nazaré, Portugalia – grupa C: ROSJA – HISZPANIA
Ipla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.