Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Po indywidualnych zmaganiach ligowców z PGE Ekstraligi i jej zaplecza, pora na turniej dla przedstawicieli najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Zawody o mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej pokaże Motowizja. Termin zawodów w Wittstock okazał się bardzo źle dobrany – w przededniu […]

Po indywidualnych zmaganiach ligowców z PGE Ekstraligi i jej zaplecza, pora na turniej dla przedstawicieli najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Zawody o mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej pokaże Motowizja.

Termin zawodów w Wittstock okazał się bardzo źle dobrany – w przededniu finału ligi żadna z drużyn walczących o awans do eWinner 1. Ligi nie zaryzykowała kontuzją swoich czołowych zawodników w turnieju, który w teorii ma mieć dużą rangę, a w praktyce ma nieznaczną renomę. Wobec tego zespół z Opola reprezentować będą Kacper Łobodziński i Tomasz Orwat, a Diabły z Landshut Norick Blödorn – wprawdzie podstawowy junior w talii Sławomira Kryjoma, ale też nie mający takiego znaczenia dla drużyny jak legitymujący się najlepszymi średnimi w 2. Lidze Żużlowej Kai Huckenbeck i Dimitri Bergé.

W Wittstocku zabraknie też Francisa Gustsa – lider formacji juniorskiej Lokomotivu Daugavpils szykuje się do walki o medale indywidualnych mistrzostw świata juniorów. W piątek Łotysze będą dopingować Oļegsa Mihailovsa oraz Ernestsa Matiušonoksa. Ostatniego z półfinalistów tegorocznych zmagań drugoligowych, rawickie Niedźwiadki, reprezentować będą Damian Baliński i Damian Dróżdż. Na ich tle sprawdzić się będą mogli zawodnicy z drużyn, które do play-offów nie awansowały. Z ekipy 7R Stolaro Stali Rzeszów zobaczymy Huberta Łęgowika, Patryka Rolnickiego iAdriana Cyfera, natomiast z drużyny specHouse PSŻ Poznań jedynego Niemca startującego w klubie ze wschodniej strony Odry, Kevina Wölberta oraz Larsa Skupnia. Stawkę turnieju uzuepłnią reprezentanci gospodarzy – Steven Mauer, Lukas Fienhage, Max Dilger, i Matic Ivačic, a także Mirko Wolter, który będzie pełnił rolę rezerwowego.

Lista startowa Indywidualnych Mistrzostw 2. Ligi Żużlowej:
1. Hubert Łęgowik (7R Stolaro Stal Rzeszów)
2. Oļegs Mihailovs (Optibet Lokomotiv Daugavpils)
3. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz)
4. Kacper Łobodziński (OK Bedmet Kolejarz Opole)
5. Kevin Wölbert (specHouse PSŻ Poznań)
6. Patryk Rolnicki (7R Stolaro Stal Rzeszów)
7. Steven Mauer (MSC Wölfe Wittstock)
8. Lukas Fienhage (MSC Wölfe Wittstock)
9. Ernests Matiušonoks (Optibet Lokomotiv Daugavpils)
10. Damian Dróźdż (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz)
11. Lars Skupień (specHouse PSŻPoznań)
12. Max Dilger (MSC Wölfe Wittstock)
13. Adrian Cyfer (7R Stolaro Stal Rzeszów)
14. Matic Ivačič (MSC Wölfe Wittstock)
15. Tomasz Orwat (OK Bedmet Kolejarz Opole)
16. Norick Blödorn (Trans MF Landshut Devils)
17. Mirko Wolter (MSC Wölfe Wittstock) – rezerwa toru

PIĄTEK – 24 WRZEŚNIA 2021

19:15 Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej, Wittstock, Niemcy: STUDIO na żywo


19:30 Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej, Wittstock, Niemcy: ZAWODY na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.