7. kolejka Ligue 1 w Eleven

Siódma seria spotkań francuskiej ekstraklasy rozegrana zostanie w środku tygodnia i na pewno nie zabraknie w niej wielu emocji. Eleven Sports  Network będzie transmitować dwa spotkania na żywo. Olympique Lyon – SC Bastia Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu mimo iż prowadzili […]

Siódma seria spotkań francuskiej ekstraklasy rozegrana zostanie w środku tygodnia i na pewno nie zabraknie w niej wielu emocji. Eleven Sports  Network będzie transmitować dwa spotkania na żywo.

Olympique Lyon – SC Bastia
Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu mimo iż prowadzili z Marsylią 1:0 i grali z przewagą jednego zawodnika, to nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca i zaledwie zremisowali. Lyon zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli i musi wygrać, aby złapać kontakt z czołówką. Bastia po dobrym starcie sezonu zalicza ostry spadek formy przegrywając trzy mecze rzędu. Drużynie z Korsyki bedzie bardzo trudno przełamać złą passę na Stade Gerland, ale może spróbować wykorzystać braki kadrowe swojego rywala, ponieważ Lyon zagra bez Bedimo, Valbueny, Rafaela i przede wszystkim Fekira. W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie, na Korsyce padł wynik bezbramkowy, a u siebie Lyon wygrał 2:0. Zdecydowanym faworytem tego starcia jest Olympique, który powinien wygrać pierwszy mecz na swoim stadionie w obecnym sezonie.

Montpellier HSC – AS Monaco
Na zakończenie ósmej kolejki Montpellier podejmie u siebie Monaco. Piłkarze z Księstwa przyjeżdżają na Stade de la Mosson jako jedenasta drużyna tabeli. Podopieczni Leonardo Jardima pozycję tę zajmują z liczbą ośmiu punktów na koncie. Do siódmego Lyonu tracą jednak tylko punkt. Gospodarze zaś zajmują dopiero dziewiętnastą pozycję. Klub z południa ma tyle samo punktów co ostatni Gazelec Ajaccio. Do bezpiecznego siedemnastego miejsca tracą pięć punktów. Nie wiele wskazuje na to, aby w tej kolejce ich bilans miał się poprawić.

pasek2

ŚRODA – 23 WRZEŚNIA 2015

19:00 Ligue 1 – 7. kolejka: OLYMPIQUE LYON – SC BASTIAna żywo
Eleven

CZWARTEK – 24 WRZEŚNIA 2015

18:55 Ligue 1 – 7. kolejka: MONTPELLIER HSC – AS MONACOna żywo
Eleven Sports
pasek2

Przygotowali: Dawid Cach, Mateusz Ciećwierz

About Dawid Cach